Новости Новости 15.02.2021 в 12:01 comment

Рейтинг популярних в Україні мов програмування 2021 року: в лідерах JavaScript, Java, C#, Python зменшується, а TypeScript росте

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Український профільний ресурс DOU.UA провів чергове щорічне опитування щодо мов програмування, в рамках якого було зібрано 7211 анкет (92% респондентів перебувають в Україні). З цікавого — уперше з 2014 року в Python негативна динаміка, спостерігається тенденція переходу з JavaScript на TypeScript, найбільш задоволені користувачі Elixir, і нарешті на карті з’явився Rust.

Насамперед привертає увагу зростання TypeScipt: схоже, він із часом стане основною мовою в екосистемі JavaScript. Цього року він уперше обійшов С++ за популярністю. Ще з цікавого: вперше за декілька років зниження частки Python: можливо, використання Data Science дійшло до точки насичення. Уперше з 2012 року зросла частка C#. Використання Java продовжує зменшуватись, хоч і не так активно, як раніше. Загалом видно зменшення частки JVM: частка Kotlin стабільна (хоча він і поступився місцем Ruby), використання Scala відновилося після значного зниження у 2019-му і сьогодні, якщо порівнювати з 2018-м, навіть трохи зросло. Ще варто відмітити незначне зростання Dart.

Рейтинг популярних в Україні мов програмування 2021 року: в лідерах JavaScript, Java, C#, Python зменшується, а TypeScript росте

Нижче діаграма з динамікою щодо актуальних мов програмування за роками. Статистично значущими є зміни для C++, TypeScript, Ruby, 1C, Scala, Pascal/Delphi, T-SQL. Нагадаємо, що зміни статистично значущі, якщо з вірогідністю 95% ми не можемо отримати результати зі змінами та без, якщо будемо рівномірно обирати дві групи респондентів з однієї популяції.

Приблизно половина розробників, що взяли участь у опитуванні — це бекенд (52%), далі сегменти вебфронтенду (19%) та мобільної розробки (її ще менше, ніж вебу — 8%), обробка масивів даних (туди належать і Big Data та машинне навчання) — 6%. Desktop-програмування ще існує та займає 4% обсягу, системне програмування — 3% (наразі невелика частка) і Full-Stack розробка — приблизно 1%.

Очікувано залежно від сфери використовують різні мови, так, основні мови бекенду — це Java, C# та PHP. Частка JavaScript і TypeScript є, але не така велика й порівнювана з часткою Ruby та Go. У десятку головних мов бекенду також входять Scala та С++. Фактично весь фронтенд пишуть на JavaScript і TypeScript. Використання інших мов суто маргінальне. TypeScript’у порівняно менше. Цікаво буде подивитися на це співвідношення за рік. У мобільній розробці основні мови — Kotlin та Swift. А частка кросплатформових фреймворків менша, ніж здається. Крім того, помітно, що Dart/Flutter відразу зайняли велику нішу. А після React Native та Flutter є ще місце для С# Xamarin. Серед обробки даних беззаперечним лідером є Python, далі — мови маніпуляції даними T-SQL та PL-SQL. Особливе місце займають Scala (тут вона більш поширена, ніж Java) і R. Також фахівці назвали особисті вподобання, бажання вивчити нові мови та додаткові дані:

QA с нуля.
Опануйте трендову IT-професію без досвіду роботи і технічної освіти — та почніть шукати роботу вже через 2,5 місяці навчання на IT-ринку України ❤️, Європи або США/Канади.
Реєстрація на курс

Фінальна таблиця рейтингу мов програмування 2021 року виглядає наступним чином:

Рейтинг популярних в Україні мов програмування 2021 року: в лідерах JavaScript, Java, C#, Python зменшується, а TypeScript росте

Повну версію дослідження та результати попередніх опитувань можно побачити за наступним посиланням.

Джерело: DOU.UA

Продолжается конкурс авторов ИТС. Напиши статью о развитии игр, гейминг и игровые девайсы и выигрывай профессиональный игровой руль Logitech G923 Racing Wheel, или одну из низкопрофильных игровых клавиатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: