Новости

«Велика українська енциклопедія» в електронному вигляді частково з’явиться до кінця 2016 року

«Велика українська енциклопедія» в електронному вигляді частково з'явиться до кінця 2016 року

Проект «Велика українська енциклопедія» у друкованому варіанті має бути завершений в 2026 році, але в електронному вигляді частина ВУЕ з’явиться вже до кінця 2016 року. Про це заявила директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво», заступник голови Головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон у коментарі кореспондентові Укрінформу.

«Пріоритет ми робимо зараз на електронній версії «Великої української енциклопедії». Вона з’явиться вже цьогоріч. І формуватиметься не за томами відповідно до алфавіту. Ми змінили принцип, бо застаріває інформація першого тому на «А». Ідея така, що в електронному варіанті мають бути 10-20% термінів від «А» до «Я» з усіх напрямків», — сказала Киридон.

Вона нагадала, що спочатку «Велика українська енциклопедія» у двох версіях — електронній та друкованій — задумувалася як проект з 2013 до 2020 року. У січні 2015 року указом президента термін видання було пролонговано до 2026 року.

«Останні п’ять років, із 2021 по 2026, після апробації матеріалу, планується присвятити виданню друкованої версії — аби не змінювалися конотації й акценти і ми мали продукт якісний. До кінця 2026 року енциклопедія має бути видана повністю. Поки що ми орієнтуємося на 30 томів. І плануємо видавати по 6 томів на рік», — зазначила Киридон.

За її словами, на сьогодні визначена загальна кількість статей — 70 тисяч. Але це база, яка може варіюватися і зрости до 100 тисяч. До друкованої версії, з огляду на формат енциклопедії, враховуючи обсяг і якість матеріалів, увійдуть не всі статті з електронного варіанту, який може не обмежувати себе обсягами.

Курс
Java вечірній
Навчайтесь топової професії у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Java вечірній

«Ми прагнемо того, щоб на одне гасло було кілька авторів — з різними підходами, різними інтерпретаціями. Потім оприлюднимо цей варіант, проведемо обговорення. Як результат дискусії матимемо якісний продукт, найкращий варіант увійде в друковану ВУЕ», — підкреслила директор ДНУ «Енциклопедичне видавництво».

Вона додала, що вже готовий портал для ВУЕ, який функціонує для внутрішньої роботи, але буде і зовнішня сторінка для ознайомлення з електронною енциклопедією. Нині йдуть переговори про спільну співпрацю з Вікімедіа, розробники будуть розміщати там статті і використовувати їхню платформу.

Джерело: Укрінформ


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: