Огляд Boxed Gaming RX6600 Pro: бюджетний ігровий ПК для комфортного геймінгу у 2К

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

В цьому огляді зруйнуємо стереотипи про те, як побудований сучасний ринок ігрових комп’ютерів на прикладі Boxed Gaming RX6600 Pro. Ми живемо в такий час, коли продажі комп’ютерів падають, а окремо зібрати ПК в магазині виходить дорожче, ніж купити готовий. Представники «старої школи» не повірять в таке, доки не побачать на власні очі. В огляді пояснимо всі нюанси з ціновою політикою, протестуємо ПК в іграх, робочих програмах, виміряємо температуру компонентів, шум та енергоспоживання.

Технічні характеристики Boxed Gaming RX6600 Pro

Технічні характеристики Boxed Gaming RX6600 Pro
Процесор AMD Ryzen 5 5500
Материнська плата Gigabyte B450M K
Відеокарта Asus Dual Radeon RX 6600
Накопичувач Kingston A400 TLC 480 GB
Оперативна пам’ять Goodram DDR4 3200CL16 2×8 GB
Корпус Frontier CHIMBU 195A
Кулер Deepcool GAMMAX 400K
Блок живлення Azza 650W 80+ Bronze

ПК Boxed Gaming RX6600 Pro має збалансовані характеристики, хоча SSD диск можна було б поставити NVMe стандарту. На об’ємі також зекономили – 480 ГБ швидко забиваються великими іграми. Проте нагадаю про ціну, тому покращення згадані вище точно б вплинули на його цінник. ОЗП хороша: відомий виробник, стандартні частоти, невисокі затримки, гарні радіатори. Процесор та відеокарта добре збалансовані, в деяких іграх отримували GPU Bottleneck, в інших навпаки.

Материнська плата хоч і простенька, але такий процесор витримує без проблем. Кулер великий, тихий, ефективний, охолоджує CPU без особливих проблем, а блок живлення буквально відпочиває, адже 650 Вт для такого ПК аж надто багато. Корпус з тонкого металу, але має адекватну ергономіку та добре продувається.

Собівартість компонентів

Вартість окремих компонентів в магазині Telemart
Товар Ціна, грн
Процесор AMD Ryzen 5 5500 3529
Материнська плата Gigabyte B450M 2599
Відеокарта Asus Dual Radeon RX 6600 9969
Накопичувач Kingston A400 TLC 480 GB 1369
Оперативна пам’ять Goodram DDR4 3200CL16 2×8 GB 1559
Корпус Frontier CHIMBU 195A 2019
Кулер Deepcool GAMMAX 400K 1129
Блок живлення Azza 550W 1609
Всього за самостійно зібраний ПК ***слабший БЖ, нова GPU 23782
Готовий ПК Boxed Gaming RX6600 Pro ***650W + REF GPU 22999

Звісно, далеко не всі готові ПК такі вигідні як цей. Не дивно, коли виробники пропонують найбільш вдалі продукти для оглядів в медіа, ігноруючи не надто вигідні товари.

Як виходить, що вручну зібраний ПК коштує дорожче майже на тисячу гривень? Це ж начебто перечить всім канонам фанатів АТХ збірок. Часи змінилися, продажі ПК впали в рази, більшість людей взагалі забули як виглядають системні блоки, а нове покоління тим більше не цікавиться таким видом техніки. Саме це є стимулом для мінімальних або нульових націнок на бюджетні ПК, щоб хоч якось рятувати ситуацію і мотивувати людей до покупки.

Основи Web дизайну від Hillel IT School.
Цей онлайн-курс з основ веб-дизайну дозволить вам опанувати мистецтво створення ефективних та привабливих інтерфейсів для вебсайтів і застосунків. Ви оволодієте ключовими принципами UX/UI дизайну, створюватимете дизайн-макети та прототипи, розроблятимете адаптивні інтерфейси для різних пристроїв, готуючись до професійної кар'єри в галузі веб-дизайну.
Дізнатися більше

Ми пішли на компроміс, додавши в порівняльній таблиці слабший блок живлення 550 Вт в «кастомну» збірку, адже ідентичної моделі на 650 Вт не було в наявності, та навіть це не допомогло «вийти в нуль». Річ у тім, що відеокарта відновлена на заводі виробника (Factory Recertified). Завдяки цьому готовий ПК вийшов таким дешевим.

Пошукавши аналогічну відновлену відеокарту можна знизити вартість самостійно зібраного ПК на 1500 грн, залишившись зі слабшим блоком живлення і вийти в невеликий плюс 500-1000 грн, самостійно збираючи ПК. Також не завадить замінити SSD диск швидкого стандарту, адже материнська плата має відповідний роз’єм для сучасніших накопичувачів M.2.

Будемо відверті, ринок класичних ігрових комп’ютерів переживає занепад, якого не бачив останні 20 років. Все менше людей купують ігрові ПК і вони буквально стають екзотикою. В таких умовах продавці не можуть собі дозволити нагліти та ставити націнку за збирання ПК у вигляді 2000-3000 грн, натомість заробляють дещо іншим методом.

Собівартість компонентів для покупця, нехай, складає умовні 23 000 грн, але гуртовик купляє їх за 17-18 тисяч грн, якщо не менше. Тобто в готовий ПК, як цей, вже закладена чимала націнка 5000-6000 грн. Придбати в магазині всі ці запчастини дешевше майже неможливо, принаймні в одному й тому самому місці.

Наприклад, пошукавши схожу конфігурацію на Ekatalog, можна знайти деякі компоненти трішки дешевше в інших продавців, але замовляючи з 5-6 різних магазинів закладаємо 500-800 грн на доставлення, тому це такий собі варіант.

Стереотип про те, що ігровий комп’ютер значно вигідніше скласти самому вже давно неактуальний. Принаймні це гарантовано стосується бюджетних збірок і ПК середнього класу, де важлива кожна гривня. Звісно, конфігурацію цього системного блоку можна було б покращити в дечому, та дешевше навряд чи вийде придбати, якщо не користуватись послугами китайських онлайн магазинів чи пошуком на вторинному ринку.

Магазини комп’ютерних компонентів не хочуть заробити на процесі збирання ПК, адже їм вистачає високої націнки. Продати готовий ПК – це те саме, що продати запчастини малим гуртом.

Комплектація та пакування

Комп’ютер запаковано надійно. Окрім загального пакування для корпуса майстри накидали безліч поролону всередину, щоб нічого не побилося. Підпирається відеокарта, кулер процесора і все решта. Всередині дуже тісно і це дає надію, що неохайні (читай типові) працівники Нової Пошти не пошкодять системний блок при перевезенні.

Окремо варто згадати за кабель-менеджмент комп’ютера. Він добрий, акуратний і красиво виглядає, але майстри припустилися кількох помилок. По-перше, корпусні вентилятори підключені до блока живлення напряму, а не до материнської плати. Через це ПК працює в простої не набагато тихіше ніж під максимальним навантаженням. Регулювання обертання кулерів – це така важлива дрібниця, якою знехтували.

Інша проблема – те, як підвели кабелі до передньої панелі материнської плати. Їх слід було проводити через нижні отвори, а не боковий, адже так вони стоять надто близько до кулера відеокарти. Вентилятор буквально чіпляв провід, стираючи з нього ізоляційне покриття. Звісно, 95-99% ПК геймерів самостійно не зуміють зробити кращий кабель-менеджмент, можуть неохайно скласти все, але навряд чи поставили б кабелі так, щоб ті заважали відеокарті.

Робоча продуктивність Boxed Gaming RX6600 Pro

Робоча продуктивність Boxed Gaming RX6600 Pro
Geekbench 6 1929/8166
Speedometer 2.1 292
Google Octane 2.0 69184
WebXPRT 266
Corona 1.3 130s  3735430 rays/s
CPU-Z 572/4604
Cinebench R24 85/607/4598
Blender RX 936
Blender Ryzen 141
Vulkan_RX 75861
OpenCL_RX 71942

Системний блок добре себе показує майже в будь-яких сценаріях. Процесор все ще «має порох в порохівницях», ховати сокет АМ4 поки зарано. В міру потужний і збалансований ПК, який впорається з різною роботою.

В браузері отримуємо результати на рівні хорошого сучасного ноутбука. Сайти не виснуть, важкі скрипти та погано оптимізовані вебпрограми під силу Ryzen 5 5500.

Рендер на процесорі у 2024 році – невдячна справа, та все ж в якості бенчмарку згодиться. CPU впорався зі сценою Corona 1.3 трохи більше як за дві хвилини, а в Blender Benchmark краще скористатися відеокартою.

Так само великою є різниця в Cinebench 2024, адже програма підтримує рендер зображення з допомогою GPU. Бюджетної RX 6600 вистачає для не надто важких сцен. В будь-якому випадку, навчитися працювати з подібним софтом можна навіть на такому графічному прискорювачі.

Звісно, до RTX останнього покоління цій крихітці далеко, але вона все ще дає гідні результати в Geekbench, Cinebench та Blender, чого вистачить для ознайомлення з професійними програмами.

Швидкість ОЗП та накопичувача не вражає. Звичайна пам’ять, нічим не виділяється, за свої гроші більш ніж адекватна, адже дає хороші співвідношення затримок до пропускної здатності.

SSD диск, як для SATA 3.0, якісний, втрачає швидкість не надто сильно, та все ж пропускна здатність падає після його заповнення на 80-90%. При завантаженні ігор Steam впиралися саме у швидкість роботи накопичувача, адже використовували локальне передавання файлів між ПК мережею 860 Мбіт/с.

Ігрова продуктивність Boxed Gaming RX6600 Pro

Потенційного власника Boxed Gaming RX6600 Pro в першу чергу цікавлять відеоігри, тому не гаючи часу перейдемо до тестування. Перевірили кілька популярних забавок в роздільній здатності Full HD та Quad HD. Забігаючи наперед, ПК виявився достатньо потужним, перевершивши очікування, адже з ним можна пограти на 2560x1440p моніторі. Цієї конфігурації буде достатньо для переважної більшості геймерів, а з роздільною здатністю Full HD тим більше не буде проблем.

Умовні позначення:

  • Comp – кіберспортивні налаштування графіки;
  • Med – середні налаштування графіки;
  • High – високі налаштування графіки;
  • Ultra – максимальні налаштування графіки;
  • FSQ – FSR Quality;

Apex Legends працює ідеально плавно. В більшості випадків впираємось в можливості процесора. Власники 165-240 Гц моніторів будуть задоволені.

Battlefield 2042 дається дещо важче, але FPS все ще достатньо високий, щоб впевнено відстрілювати ворогів в масштабних боях на 128 гравців.

Counter Strike 2 також працює плавно, хоча очікувалося більше FPS. В рейтингових матчах 5vs5 можна отримати вищу частоту кадрів, адже тестували в режимі Deathmatch.

Cyberpunk 2077 грати комфортно на високих налаштуваннях графіки, але для роздільної здатності Quad HD потрібно вмикати FSR. Картинка все ще непогана в режимі FSR Quality, а FPS близький до стабільних 60.

Forza Horizon 5 відома своєї ідеальною оптимізацією. Грати можна навіть в 1440p без використання FSR. Особливо дивують температури відеокарти та процесора, які не перевищували 50 градусів!

Starfield виявився найвимогливішою грою серед протестованих, тому довелося використати середні налаштування графіки. Навіть за таких умов картинка хороша, а потужності вистачає для Quad HD та Full HD з запасом. В деяких сценах впиралися в можливості CPU.

Тест цього ПК ще раз дає переконатися власнику AMD Ryzen 9 7900 в парі з AMD Radeon RX 7900 XTX, що Ultra графіка та відеокарти по тисячі доларів буквально непотрібні для щасливого і комфортного проводження часу за ПК, адже дешевий герой огляду «тащить» всі ААА забавки, а в кіберспортивних шутерах дає кіберспортивний FPS.

Енергоспоживання, нагрів, шум

Відновлена відеокарта почуває себе в стрес-тестах як риба в воді – температури неймовірно низькі в будь-яких сценаріях. Це не найтихіша, але одна з найхолодніших відеокарт, які можна наразі придбати в магазинах. Тест FurMark виявися дуже легким, а нагріти її до 60 градусів майже неможливо. Лише HotSpot показує 62-63 °C. Охолодження ASUS Dual справляється на 5+.

Так само добре себе поводить процесор, який нагрівся до 68 °C. Зона живлення материнської плати за датчиками показувала до 76 °C, а пірометром вдалося спіймати дещо не більше 70 °C. Все ж, материнка є слабким місцем всього комп’ютера, судячи з температур. Решта компонентів системи холодні, а шум під навантаженням невисокий.

В простої ПК дещо шумніший, як цього хотілося б. Вентилятори крутять не так шалено, як це було в HEXO Gaming RTX4060 Base, але все ще надто шумні для пасивного режиму системного блоку.

Хоч шумометр показує лише 35-38 дБ за півметра, та відчувається воно не зовсім тихо. Можливо, справа в низьких частотах, які йдуть від дешевих вентиляторів. З іншого боку, не виключаємо, що це лише так здається після довготривалого використання флагманських вентиляторів, комплект яких дорожчий за весь корпус героя огляду.

Достатньо було б під’єднати вентилятори до материнської плати, щоб в режимі «робочий стіл» вони ледь-ледь оберталися. Невже майстри не додумалися використати вільний роз’єм 4 pin на материнській платі та додати трійник для вентиляторів?

Комп’ютер Boxed Gaming RX6600 Pro виявився неймовірно економним. В простої системний блок споживає 45-50 Вт – це враховуючи роботу чотирьох корпусних кулерів 120 мм з підсвічуванням, а також вентилятора на радіаторі процесора 120 мм. Під час перегляду відео цей показник виростає до 70-80 Вт. Стрес-тест Cinebench 2024 потребує 105-110 Вт, а Fur Mark з повним завантаженням відеокарти 185-190 Вт.

Найбільше ПК споживав під час відеоігор, а саме в Cyberpunk 2077 можна було побачити значення 210-220 Вт. Ось так повинен споживати ігровий комп’ютер, а не як і всіх цих модних збірок, де один графічний прискорювач потребує більше ніж 350 Вт електроенергії.

Ціна та конкуренти

Вартість Boxed Gaming RX6600 Pro складає 22 999 грн. Як ми вже розібралися, це приблизно вартість компонентів, а іноді дешевше (через використану REF відеокарту). Ринок бюджетних геймерських ПК перенасичений, тому в героя огляду є сильні конкуренти на різний смак:

HEXO Gaming RX6600 Base трохи дорожчий, але має нову (не відновлену) відеокарту та швидший накопичувач PCI-E NVMe. Ціна 28 500 грн.

Artline Gaming X48 побудовано на базі AMD Ryzen 5 3600 та відеокарти AMD RX 6600. Конфігурація схожа до тієї, яку оглядали, але пам’яті значно більше: 480 ГБ SSD + 1000 ГБ HDD. Ціна 25 000 грн.

It-Blok Progressive Gaming R5 майже цілком повторює характеристики Boxed Gaming RX6600 Pro, тому його можна вважати прямим конкурентом. Приємним бонусом є 3 роки гарантійного обслуговування. Ціна 24 700 грн.

Як видно, далеко не всі збірки такі вигідні, як та, про яку був сьогоднішній огляд, та не забуваймо про серйозний компроміс з використанням дешевшої відеокарти Refurbished.

Disqus Comments Loading...