Рубрики Огляди

Огляд відеокарти MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G. Висока продуктивність, чудове охолодження, генератор кадрів та завищена ціна

Опубликовал
Дмитро Спасюк

Всі відеокарти RTX ADA виходили вдалими, в більшій чи меншій мірі, та остання модель RTX 4060 Ti отримала шквал критики від блогерів різного рівня. Редакція ITC перевірила новинку, щоб розвіяти міфи та чутки про цю модель. В огляді MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G протестуємо синтетичну продуктивність, відеоігри, робочі програми, виміряємо температурні показники, рівень енергоспоживання, а також спробуємо розігнати новинку. Жодних емоцій і суб’єктивних думок, лише чисті факти і цифри, які поставлять всі крапки над «і». Забігаючи наперед, не все так однозначно, як мовлять ЗМІ, а що саме, розповімо трохи нижче.

4
Оцінка ITC.ua
Плюси: низьке енергоспоживання, тихі вентилятори, низькі температури, висока продуктивність в робочих завданнях, потенціал для розгону, підтримка Frame Generation
Мінуси: висока вартість, вузька шина, невеликий приріст продуктивності відносно попередника

Тестовий стенд

Тестували новинку в комп’ютері на базі платформи AMD AM5. Начинка достатньо потужна, щоб не обмежувати відеокарту, та навіть з таким процесором отримували bottleneck в деяких відеоіграх.

Характеристики ПК:

Кіловатний БЖ не вмикав вентилятори під час високого навантаження і почував себе надто легко. Для RTX 4060 Ti підійде будь-який сертифікований, якісний блок живлення на 500 Вт.

Технічні характеристики MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO
Інтерфейс PCI Express® Gen 4 x16 (x8)
CUDA ядра 4352 Units
Швидкість VRAM 18 Gbps
Об’єм VRAM 8GB GDDR6
Шина пам’яті 128-bit
Виходи DisplayPort x 3 (v1.4a)
HDMI 2.1 x 1
Енергоспоживання 160 W
Роз’єм живлення 8-pin x 1
Рекомендований БЖ 550 W
Розміри 338 x 141 x 52 mm
Вага 1167 g

Зовнішній вигляд і комплектація MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO

Поставляється новинка в яскравій коробці, всередині паперова документація і планка для підтримки. Відеокарта загорнута в антистатичний пакет. Жодних додаткових аксесуарів і перехідників немає, адже тут не використовується новий роз’єм 12 pin.

На огляд потрапила топова версія MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO. Це одна з найдорожчих модифікацій RTX 4060 Ti. Покупець доплачує за тиху роботу і потужнішу підсистему живлення, а також потенціал для розгону. Величезний радіатор і три вентилятори, як в MSI RTX 4070 GAMING X TRIO 12G, але з одним роз’ємом живлення 8 pin.

Охолодження Gaming X Trio має величезний запас, можна впевнено купляти значно дешевші версії, як Ventus X2, коли хочеться зекономити. З холодним чіпом RTX 4060 Ti вентилятори себе поводять тихо. Трохи нижче перевіримо як справляється радіатор зі своєю роботою в розділі «енергоспоживання та нагрів». Відеокарта має підсвічування, яке налаштовується в програмі MSI Center.

Синтетична продуктивність MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO

Перевіримо синтетичну швидкодію в кількох бенчмарках в стоці та розгоні. Розганяли відеокарту з допомогою програмного забезпечення MSI Afterburner. Параметри оверклокінгу:

 • TDP 121%
 • Частота ядра +220 МГц
 • Частота пам’яті +1150 МГц

В чарті Geekbench новинка себе чудово почуває. Приріст синтетичної потужності відносно попереднього покоління не космічний, але продуктивність на один Вт виросла досить помітно.

Geekbench Open CL

Geekbench Open CL Overclocked

Geekbench Vulkan

Geekbench Vulkan Overclocked

Розгін непогано бустить MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO без шкоди для температурних показників.

Новинка швидко рендерить сцени в Blender. Все покоління RTX 4000 ідеально підходить для робочих завдань. Відрив від попередників досить значний, а відеокарти Radeon зовсім не здатні конкурувати в таких специфічних сценаріях. Розгін додає трохи продуктивності, а на температурні показники майже не вплинув.

Blender Benchmark

Blender Benchmark Overclocked

AIDA 64

Порівняємо робочу продуктивність відносно попередників і конкурентів. Як видно з діаграми MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO має хороший приріст і випереджає RTX 3070.

Чіп справді швидкий і енергоефективний, але вузька шина пам’яті має вплив в інших сценаріях, наприклад іграх. Тому не всюди молодший представник RTX ADA себе показуватиме так, як в бенчмарках Geekbench.

Для обробки графіки в Blender ця відеокарта підходить значно краще за будь-які рішення від AMD і більшість моделей RTX 3000. В розгоні вона майже досягає показників RTX 3080, залишаючи далеко позаду RTX 3060 Ti, RTX 3070, RTX 3070 Ti.

Продуктивність на одну гривню досить висока, не зважаючи на завищені цінники в Україні. Як робочий інструмент – хороший варіант, хоча невеликий обсяг пам’яті накладе обмеження в деяких проєктах.

Ігрова продуктивність MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO

Виробник позиціює цю відеокарту як рішення для Full HD геймерів. Та висока рекомендована вартість і 1080p якось не дуже гарно дивляться разом. Тому тестували ще й роздільну здатність Quad HD.

Вузька шина і обмежена кількість ліній PCI-E змушує MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO втрачати більше швидкодії при переході до високої роздільної здатності. Для 2K-4K краще обрати RTX 4070, яка сама по собі є лише трохи дорожчою, але значно привабливішою і продуктивнішою, та головне більш універсальною відеокартою.

Умовні позначення:

 • DQ – DLSS Quality
 • FSQ – FSR Quality
 • FG – Frame Generation
 • RT – Ray Tracing
 • PT – Path Tracing
 • DLAA – Deep Learning Anti-Aliasing (DLSS OFF)

A Plague Tale Requiem

В цій забавці якісно реалізована технологія Frame Generation. Одне задоволення бавитись на моніторі з високою частотою оновлення. Геймплей відносно повільний, тому затримки вводу з використанням DLSS 3 не відчуваються. З Full HD моніторами можна вимикати DLSS 2, активувавши лише генерацію кадрів, а для Quad HD DLSS Quality не зіпсує картинку.

Порядок скриншотів: DLAA, DQ, FG DQ

1080p:

1440p:

Також гра дозволяє грати з генератором кадрів без DLSS 2.0. Хороша опція для Full HD моніторів. Отримуємо біля 100 FPS без втрат якості зображення.

Cyberpunk 2077

Після додавання трасування шляху гра стала значно вимогливіша. Ця опція мало спливає на візуальну складову, але вимагає чималих ресурсів. В Full HD карта себе відмінно почуває, в Quad HD стає значно важче. До 150 FPS з ультра налаштуваннями графіки без RT і більше ніж 100 FPS з RT – наче непогано для наступника RTX 3060 Ti. Звісно, це за умови використання всіх можливостей нового покоління відеокарт.

Порядок знімків з екрана: Ultra, PT FG DQ, RT FG DQ, FG DQ

1080p:

Порядок скриншотів: Ultra, PT FG DQ, RT FG DQ

1440p:

Всі ігри тестуються без розгону для того, щоб отримати продуктивність «з коробки». Але для цікавості перевірили скільки можна витиснути в розігнаному режимі. Приріст невеликий, але й на нагрів це майже не вплинуло. Вентилятори тихі, температури низькі, а енергоспоживання лише 160 Вт.

1440p OC Ultra:

Forza Horizon 5

В цій грі іноді можна побачити дефекти роботи генератора кадрів. Чим вищий початковий FPS, тим менше проблем з DLSS 3. Використовували EXTREME налаштування графіки з максимальним і високим профілями трасування променів.

 • RTH – RT HIGH
 • RTE – RT EXTREME

Порядок знімків з екрана: DLAA RTH FG, DLAA RTH, DQ RTE FG

1080p:

1440p:

Без трасування променів FPS може виростати майже до 200. Зверніть увагу на енергоспоживання відеокарти, яке знаходиться в межах 100-115 Вт. Температури при цьому не перевищують 48-49 градусів.

1080p DLAA FG:

Marvel’s Spider-Man  Miles Morales

Найбільше вражає енергоспоживання. Моніторинг показує, що RTX 4060 Ti потребує 90-110 Вт, в залежності від вибраних налаштувань. Це майже у 2 рази менше порівняно з RTX 3070.

Порядок скриншотів: DQ, DQ FG RT, FG RT, FG

1080p:

Порядок скриншотів: DQ, DQ FG RT, DQ FG, DQ RT

1440p:

Microsoft Flight Simulator 2020

В цій грі DLSS Quality погіршує якість картинки, адже жоден інший проєкт не містить скільки деталей на одному екрані. Це помітно в 1080p і 1440p, тому в ідеалі не користуватись DLSS 2. А от FG – зовсім інше діло. MFS 2020 є ідеальним прикладом вдалої реалізації генератора кадрів.  У важких сценаріях навіть Ryzen 9 7900 не вистачає для забезпечення 60 FPS, а з Frame Generation можна отримати майже удвічі кращі результати.

Тобто конфігурація Ryzen 9 7900 + RTX 4060 Ti дає до двох разів більше FPS, ніж умовний Intel Core i9-13900K + RX 6950 XT, RX 7900 XTX, RTX 3080 Ti, RTX 3090 тощо. А ще згладжується крива фреймтайму, та на жаль таких ігор поки небагато. В більшості випадків отримуємо значно менший приріст потужності, а іноді ще й візуальні дефекти (як у FH5).

Порядок знімків з екрана: FG DQ, FG, DLAA

1080p:

1440p:

Red Dead Redemption

Тестували з максимальними налаштуваннями графіки. Пам’яті VRAM вистачає з величезним запасом, навіть, в Quad HD. Гра потребує всього 5-6 ГБ.

Порядок скриншотів : Ultra

1080p:

Порядок скриншотів : Ultra, Ultra DQ

1440p:

The Callisto Protocol

Клон Dead Space не підтримує фірмові технології NVIDIA, але використання FSR 2 майже не псує картинку. Конкретно в цій грі апскейл від AMD реалізовано дуже якісно. Чудовий приклад того, що можна запросто обходитись без DLSS та Frame Generation і отримати хороший FPS та чітку картинку.

Порядок знімків з екрана: Ultra, Ultra RT, FSQ RT, FSQ

1080p:

Порядок скриншотів: FSQ RT, FSQ

1440p:

The Witcher 3 Next Gen

Багато користувачів жалілись на оптимізацію оновленої версії улюбленої гри. Трасування променів потребує неабиякої продуктивності, але MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO непогано справляється. Генератор кадрів витягує будь-яку ситуацію, а також згладжує піки фреймтайму. Грати з FG приємніше, адже зникають посмикування, які так притаманні цій забавці.

Порядок скриншотів: DQ FG RT, DQ, RT.

1080p:

Порядок знімків з екрана: DQ FG RT, DQ, DQ FG.

1440p:

Без RT можна отримати шалені результати, які сподобаються власникам моніторів 165-240 Гц.

1080p DQ FG:

Ігрова продуктивність (діаграми)

Затримки вводу Frame Generation (DLSS3)

Юна аудиторія недосвідчених геймерів з обережністю ставиться до технології Frame Generation. Це не дивно, адже більшість «експертів» знають про DLSS 3 лише з YouTube відео і ніколи не мали змоги спробувати FG самостійно.

Генератор кадрів покращує плавність, згладжує фреймтайм, дозволяє обходити CPU Bottleneck, але підвищує затримки вводу. В кіберспортивних іграх таку технологію ніхто не буде використовувати, хоча для однокористувацьких забавок вона згодиться.

Найголовніше, щоб «базовий» FPS був не менше 50-60. Затримки дещо виростуть, але частота кадрів може піднятись на 30-40%, а іноді подвоїтись (залежить від гри). Пропонуємо діаграму, яка дозволить порівняти затримки вводу та частоту кадрів.

 • FPS – частота кадрів
 • PING – затримки вводу у мс

Енергоспоживання та нагрів MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO

Ще в огляді RTX 4070 редакція переконалась в тому, що потужне охолодження Gaming X Trio є надлишковим, а тут ще більш економна модель. Після MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO смішно згадувати часи, коли сміливі виробники випускали гарячі GTX 1070 з одним вентилятором.

Температури низькі, енергоспоживання невисоке, шум вентиляторів мінімальний. Більшість часу частота обертання трималась на позначці 1000 об/хв. Розгін та тривалі стрес-тести підіймали цей показник до 1400 об/хв. При цьому температура ледь доходила до 60 °C. Можна впевнено корегувати криву для ще тихішої роботи.

Енергоспоживання ПК в простої:

Енергоспоживання Fur Mark:

Енергоспоживання Cyberpunk 2077:

Відеокарта може працювати цілими днями без ризику перегріву, стрес-тести ця модель проходить з легкістю. Показники температур дуже низькі, це одна з найхолодніших відеокарт сучасності. Їх можна ставити в тісні корпуси, чого не сказати про актуальних конкурентів.

Температура Fur Mark:

Розгін підняв TDP на 30 Вт, оберти на вентиляторах трохи виросли.

Температура Fur Mark OC:

Пірометром було не просто знайти більше ніж 40 °C. Лише деякі зони задньої частини відеокарти нагрівались до 39-40 °C.

Температури бекплейту і радіатора:

Ціни та конкуренти

MSI RTX 4060 Ti GAMING X TRIO з часом стане народною відеокартою, та зараз її можна брати хіба що тим, хто вже додав в кошик інтернет-магазину RTX 3070. Новинка була б значно вигіднішою покупкою, якби продавалась за 400$ + 20% ПДВ, тобто за 18 000 грн.

Висока початкова вартість не дозволить їй стати хітом, адже трохи доплативши можна отримати RTX 4070, яка вщент розгромила старі флагмани RADEON 6000 та NVIDIA 3000. Саме RTX 4070 (яка здешевіла) є найбільшою проблемою для RTX 4060 Ti. Після релізу недорогої RTX 4070 плачуть власники оверпрайснутої та гарячої RTX 3080, а про новинку RTX 4060 Ti нічого схожого не сказати.

Більшість RTX 3000 досі продаються за завищеними цінами і далеко не всі виглядають привабливо, а Radeon RX 6000 буває непросто купити, моделей залишилось небагато.

Розглянемо альтернативи на ринку:

15 000 грн RTX 3060 Ti (середня раціональність покупки)

17 000 грн RX 6700 XT (середня раціональність покупки)

23 000 грн RTX 3070 (низька раціональність покупки)

26 000 грн RTX 3070 Ti (низька раціональність покупки)

26 000 грн RX 6800 (середня раціональність покупки)

28 000 грн RTX 4070 (висока раціональність покупки)

Disqus Comments Loading...