
У видавництві «РМ» вийшла перша частина популярної серії космічної опери для молоді «Сходження Аврори». ЇЇ автори австралійський дует Емі Кауфман та Джей Крістофф до цього прославилися на Заході іншою своєю серією The Illuminae Files. Не зрозуміло чому в нас почали перекладати не її, але це, напевно, пов’язано з недешевим придбанням прав, тому взялися за відносно новий «Цикл Аврора». В будь-якому випадку вже перша книга варта уваги, якщо ви полюбляєте карколомні пригоди в космосі та прадавні цивілізації. А саме видання варто окремої уваги, бо якість його виконання та дизайн просто неймовірні.
«Сходження Аврори» / Aurora Rising
Автори Емі Кауфман, Джей Крістофф
Перекладач Борис Превір
Видавництво «РМ»
Мова Українська
Кількість сторінок 464
Обкладинка Тверда
Рік видання 2024
Розмір 150×225 мм
Сайт ridna-mova.com
2380 рік. Найкращий випускник військової академії «Аврора» Тайлер Джонс готується до перших місій і відбору кандидатів у свою команду. Тут головне встигнути розібрати найкращих, бо залишаться одні соціофоби, невдахи та інші випускники, з якими ніхто не хоче працювати. Але стається так, що на останньому патрулюванні Тайлер приймає сигнал SOS від зниклого декілька сотень років тому корабля колоністів. На ньому він знаходить єдину живу дівчину на ім’я Аврора та рятує її.
Проте герой не встигає на відбір, тому йому дістаються усі ті, кого не взяли інші. Єдина розрада — разом з ними в «команду мрії» під назвою Загін 312 вступили сестра Тайлера Скарлетт та найкраща подруга Кет. Новому отряду доручають гуманітарну місію на стару космічну станцію. Проте виявляється, що це перше завдання для випускників набагато важливіше, ніж вони вважали, а їх вантаж — єдина зброя проти неминучої загрози для усіх рас, планет та систем у Чумацького Шляху.


Я сподіваюся вам знайомий термін Young Adult Sci-Fi. Так оце воно. А якщо ні, то поясню — це космоопера для молоді з деякими вкрапленнями любовних ліній, бойовику та з карколомними пригодами. Автори додали сюди наукової фантастики та приправили усе це діло саркастичними героями та гумором. Оце і є загальне та відносно коротке визначення книги «Сходження Аврори» та, напевно, серії загалом.
Емі Кауфман та Джей Крістофф однозначно вміють писати бестселери, тому їх мова проста та барвиста, сучасна та гостра, тут багато діалогів, короткі речення та не дуже великі глави. А ще події розкриваються через сімох персонажів, тому кожна присвячена одному з членів Загону 312, а також тій самій дівчині Аврорі, яку врятували на початку.
З одного боку, це точно додає роману бадьорості, а одна й та сама історія постійно розповідається під різними кутами, поглядами героїв, їх особливостями тощо. З іншого — сюжету не вистачає глибини, бо як тільки ми звикаємо до одного оповідача та дізнаємося про нього щось цікаве, глава закінчується і нас перекидають до іншого. І так по колу. Я думаю автори пожертвували другим заради першого, бо в них тут трилогія, тому буде ще багато часу для розкриття кожного з наявних героїв навіть при подібному чергуванні.
Самі ж персонажі об’ємні, живі, цікаві та дещо наївні. Усі виписані чудово та яскраво. Герої різні, вони часто бісять своїми поступками, інші дивують, а треті надихають. Усе це дає загальну реалістичну картинку, ніби спостерігаєш за справжньою командою спочатку чужих людей, які поступово стають близькими та готові піті заради одне одного на край всесвіту.
А от сюжет, хоч і епічний та напханий динамікою, але не вражає, бо таке вже було і не один раз. Це далеко не перша історія про порятунок Всесвіту, про Давні Раси, які колись жили, про Давнє Зло, яке хоче знищити та підкорити усі системи, про обрану та суперзброю, що тільки вона може це зупинити.
Здається автори теж це розуміють, тому акцентують саме на героях, їх стосунках, на екшені та бойових сценах. А ще тут багато сарказму та влучного гумору і, звичайно, куди ж без цього, трохи романтики та любовних стосунків.
Всесвіт «Сходження Аврори» відносно банальний, але тут є достатньо науковості, інші раси, винаходи тощо. Але основа міжзоряних польотів терран (так тут називають людей) — варіація на тему теж не раз застосованих у фантастиці «складок простору», що суттєво зменшує час космічних мандрів.
Якщо порівнювати книгу з іншими відомими творами, то мені вона нагадала суміш романів «Небовись» та «Межзір’я» Брендона Сандерсона та твору To Sleep in a Sea of Stars Крістофера Паоліні. А якщо це порівняння з фільмами та серіалами, то «Сходження Аврори» поєднує в собі елементи Star Trek, «Світлячка», Star Wars» та «Вартових галактики». Насправді вибухова суміш, від якої складно відірватися попри згадану вище заяложеність сюжету та швидких космічних подорожей.


Окремої уваги заслуговує саме видання. «Сходження Аврори» має неймовірно деталізовану суперобкладинку і чудове оригінальне оформлення звичайної обкладинки під ретро та із тисненнями. Також маємо розмальовані зрізи, колірні малюнки деяких героїв на форзацах, якісний папір та зручний для читання шрифт. А от лясе чомусь не завезли.
Добре, що видавництво «РМ» просто взяло за основу українського видання оригінальне оформлення книги. Мені здається вони так само були вражені цією книжкою та її виглядом, тому просто вирішили випускати як є, бо ну реально зробити щось краще під цей жанр та сегмент досить складно.










Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: