Спільнота авторів ITC.UA – місце, яке об’єднує тисячі українських ентузіастів новітніх технологій: програмістів, дизайнерів, інженерів, ігрових розробників та просто фанатів IT-індустрії. Блог-платформа дописів — це своєрідний інструмент, який розмиває межі між коментатором та автором статей.
Будь-якому з читачів достатньо зробити декілька кліків, щоб зареєструватися і стати автором ком’юніті. Це дозволяє створювати власні статті (дописи), найкращі з яких попадають в головну стрічку новин на ITC.ua. Таким чином авторам та блогерам надається доступ до значної аудиторії нашого ресурсу, що дозволяє об’єднувати поціновувачів своєї творчості, однодумців, майбутніх підписників і найголовніше — розвивати український простір контенту.
В цей час спільнота авторів стрімко розвивається та налічує сотні нових учасників, крім того, ми працюємо над вдосконалення функціоналу платформи. Зараз йде розробка та покращення нових функцій, що дозволяють найбільш активним акторам отримувати додаткові привілеї, як, наприклад вимкнення реклами чи підключення донатів, для підтримки якісного українського контенту.
Платформа дописів IT Community об’єднує в собі 157 авторів, які написали 1026 дописів. Їх прочитало 2 007 517 читачів та залишили близько 21 018 коментарів.
Нові можливості для спільноти авторів та читачів ITC тільки починаються, і надалі нас чекає подальший розвиток та втілення нових ідей: організація системи підписників, поглиблена статистика, розширення кабінету автора, сповіщення про нові матеріали улюблених дописувачів (в тому числі й у месенджерах), покращення юзабіліті власного блогу, розвиток фактору зростання авторів.
Як створити блог?
- Якщо ви ще не зареєстровані, достатньо всього лише натиснути на білий олівчик у верхньому правому куті сторінки та заповнити форму реєстрації або натиснути на кнопку “УВІЙТИ” та заповнити форму реєстрації на сайті.
- Після цього ми потрапляємо на сторінку з редактором, у якому ви можете написати та оформити свій допис/блог. Правила написання блогів ви можете прочитати ось ТУТ.
Після написання допису та завантаження титульного зображення необхідно відправити допис на модерацію. Після цього ваш допис потрапить на головну сторінку ITC за умови, що це дійсно якісна стаття.
Система статистики, карми та авторських рангів IT Community
Якщо ви зареєстрований користувач на сайті ITC.ua, то у вас вже є свій кабінет. Навіть якщо ви давно вже нічого не публікували, то раджу відвідати його. Можливо, на вас там очікує сюрприз.
Система статистики побудована на так званому «Статусі» — все як у житті. Це не що інше, як ієрархія рангів, яку Автор підвищує своїм вкладом у життя спільноти, публікуючи нові дописи.
Головним показником, на основі якого надається той чи інший Статус — це «Карма». Вона є сукупністю численних критеріїв, що оцінюють не тільки матеріали Автора, а ще й відгук читачів, заради яких це все і робиться.
Ви можете запитати: «А що мені дасть черговий статус?» – Він надаватиме автору додаткових можливостей!
Рухаючись сходами успіху, ви отримуєте новий «Статус» разом з новими привілеями, які він надає. Всього у нас 8 статусів, щоб отримати їх, необхідно набрати певну кількість балів «Карми».
Ще з давніх часів це поняття було одним з ключових, воно відображало принцип причинно-наслідкових зв’язків. У перекладі з санскриту слово «карма» означає «дія» або «вчинок». Тому по факту, карма на ITC – це сукупність ваших дій, які допомагають розвитку платформі дописів IT Community.
Карма складається з сукупності пропорцій та наступних показників: Загальна кількість написаних автором статей, Загальна кількість переглядів, Загальна кількість слів, Загальна кількість реакцій, Любов публіки.
Кожен щабель статусу надає нам додаткові можливості: відключення реклами, під’єднання донатів, публікацію без премодерації, права модератора тощо.
Якість та успішність, в чому різниця?
Якщо ви не перший день знаходитесь у рядах авторів і опублікували хоча б декілька дописів, то помітили певну закономірність. Велика кількість старань при написанні статті не завжди приносить результат у вигляді значної кількості переглядів та позитивних реакцій.
Якість і успішність — різні речі. Наприклад, ви написали статтю, на яку витратили тиждень часу, провели тести, класно оформили. І… вона пролетіла непоміченою. З усім тим, від цього вона не стала менше якісною.
Буває навпаки, ти написав статтю в три абзаци, а вона зібрала десятки тисяч переглядів та сотні коментарів. Вона може бути неякісною, однак стала успішною, бо набула розголосу.
Ми відобразили у показнику «Якість» наступні компоненти: об’єм допису, його оформлення, наявність зображень, галерей, порівняльних таблиць, наявності посилань тощо. Максимальна якість може складати 100 балів.
Успішність не враховує оформлення статті, вона охоплює тільки співвідношення кількості переглядів до позитивних реакцій. Найуспішніші серед дописів набрали десятки тисяч балів, а аутсайдери могли не назбирати й сотню.
«ККД» та «Влучність»
У своєму авторському кабінеті можна знайти такий показник, як «Середній ККД». Якщо ми пам’ятаємо курс фізики, то ККД (коефіцієнт корисної дії) відображає відношення виконаної роботи до загальних енергетичних затрат на її виконання.
Так само і в нашому випадку ККД враховує кількість витраченого часу на написання всіх дописів до кількості загальних переглядів, які ви отримали. В майбутньому ви будете бачити показник ККД в кожній своїй статті.
По аналогії з ККД різних типів поколінь авто: 15% у бензинового проти 95% в електромобілі.
«Влучність» відображає наскільки ваша стаття точно попала у свою ціль — серця читачів.
Типи ачівментів
Перші системи досягнень з’явились ще в часи ігрових автоматів. В справжній серйозний інструмент їх перетворила Microsoft з виходом консолі Xbox 360. Ми своєю чергою також вирішили порадувати авторів цікавими ачівками, які розбили на декілька категорій (усі умови отримання та назви ачівок ви можете знайти ось: ТУТ):
- По критерію “Кількість статей” – 8
- По критерію “Загальна кількість переглядів”- 7
- По критерію “Кількість слів” – 3
- По критерію “Любов публіки” – 5
- По критерію “Середня влучність” – 2
- По часовому критерію – 2
- Окремі та ручні ачівменти – 5
Дошка пошани
На «Дошці пошани» ми можемо побачити порівняльний рейтинг найкращих статей за останній місяць, а також ТОП авторів, що зробили найбільший вклад у розвиток ком’юніті за весь час його існування. Цінність статті визначається за допомогою показника «Успішність», який своєю чергою є співвідношенням кількості переглядів до позитивних реакцій.
Репутація автора
Якщо ви не забуваєте читати чи навіть створювати дописи, то могли помітити, що в нас з’явилось декілька нових показників, які знаходяться біля самого заголовку статті. Це в першу чергу «Репутація автора», а також «Успішність» самої статті. Ідея впровадження «репутації» завдячує своїй появі тому факту, що в якийсь момент з’явилась велика кількість коротких заміток низької якості.
Щоб заробити високу репутацію, не обов’язково бути власником високого віртуального Статусу («Мідл», «Сеньйор» і т.д.). Навіть початківець у рангу «Стажер», написавши декілька цікавих дописів може заробити високу репутацію.
Для зрозумілості наведу приклад двох авторів ком’юніті: один з них написав десять дописів, які не знайшли широкого відгуку серед читачів. Попри їх кількість, репутація в першого автора бажає кращого. А ось дописувач LootBox створив лише три дописи, проте — це не завадило йому здобути Ультрапоказник.
Цей критерій дозволяє нам уникнути ситуації, коли автори намагатимуться штучно підвищити рейтинг лише кількістю своїх матеріалів, а не їх якістю.
Пріоритетне місце в стрічці
Не всякий допис заслуговує на місце в головній стрічці ITC.
Статті сумнівної якості та змісту не з’являтимуться на першому місці. В міру зростання якості авторських дописів опинитися серед редакційних матеріалів стане привілеєм для найвідповідальніших учасників спільноти.
Так що не соромтесь нагадувати про себе цікавим дописом! Це не обов’язково повинен бути так званий «longread» — довгочит. Допис — в першу чергу емоція, досвід та повід поспілкуватися в коментарях.
Хочете розповісти спільноті цікаву інформацію, кумедний випадок на роботі, чи навпаки накипіло? Діліться своїм професійним досвідом, дозвіллям, хобі, IT-ностальгією… Купили новий гаджет, ретро-залізо, хочете просто отримати пораду від спільноти? Тоді жмакайте на олівчик у верхній стрічці сайту. Головне дотримуйтесь правил ведення блогів та коментарів, щоб підтримувати дружню атмосферу в IT Community.
Як під’єднати донати на ITC?
Шановні автори, завдяки вашій наполегливій праці та творчості платформа дописів IT Community стає місцем, де люди знаходять цікаву інформацію, ностальгічні вайби та натхнення. Редакція своєю чергою цінує вашу роботу й хоче зробити так, щоб ваш ентузіазм та зусилля винагороджувались.
Донати — це чудова можливість отримати додаткову підтримку від читачів, яка мотивує продовжувати створювати ще більше цікавого контенту. Пишіть, діліться ідеями та отримуйте винагороду за вашу творчість!
Для того, щоб мати можливість увімкнути кнопку з донатами у своїх дописах, вам необхідно виконати декілька умов:
- Досягти статусу Джун, набравши 51 одиницю Карми. Після цього у вашому кабінеті необхідно відкрити вкладку “Профіль”. Там з’явиться окреме поле, яке називається “Нікнейм для донатів на сайті donatello.to”.
- Далі ви переходите за посиланням на вищевказаний сервіс донатів та реєструєте свій Нікнейм. Саме цей нік потрібно ввести в поле у власному профілі на ITC.
- Після цих дій на початку та в кінці ваших дописів з’явиться кнопочка “Пригостити автора кавою”.
Поки що сервіс Donatello не потребує додаткової верифікації, але якщо вона все ж таки вам знадобиться, то я попрохав розробників, щоб вони пришвидшили цю процедуру для авторів спільноти IT Community. Для цього просто напишіть представникам сервісу в месенджері, що ви з ITC.ua та киньте посилання на свій авторський кабінет.
Як відправити автору донат?
Улюблений блог, стаття або навіть одна цікава думка може змінити ваш настрій або надихнути. Автори вкладають багато часу, зусиль та досвіду, щоб створити якісний контент. Тепер ви маєте можливість висловити свою вдячність, зробивши невеликий, але значущий внесок у їхню роботу через систему донатів.
Підтримуючи авторів фінансово, ви допомагаєте їм продовжувати творити, ділитися своїми ідеями та досвідом, а також стимулюєте зростання якісних дописів на платформі ITC. Кожен внесок — це важлива частина успіху як авторів, так і читачів!
Якщо вам подобається творчість того чи іншого автора, то чому б не пригостити його горнятком запашної кави? Для цього потрібно всього-на-всього натиснути на піктограму з синьою чашечкою, яку ви можете знайти на початку та в кінці допису, якщо автор виконав необхідні умови.
Після цього вас перенаправить на його сторінку в сервісі донатів, де можна віддячити дзвінкою монетою у різних форматах.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: