16-річна дівчина поскаржилась, що її аватар у віртуальній грі зґвалтувала група чоловіків, та каже, що зазнала моральних ушкоджень, «схожих на ті, що отримують жертви в реальному житті».
«Зафіксовано емоційний та психологічний вплив на жертву, який є більш тривалим, ніж будь-які фізичні ушкодження», — сказав офіцер поліції виданню Daily Mail.
Нинішнє законодавство Великої Британії визначає сексуальне насильство як «фізичний дотик із сексуальним посилом без згоди особи», тож розслідування віртуальної наруги може зіткнутися з певними складнощами.
Дехто також вже ставить питання про те, чи слід поліції використовувати свій час та обмежені ресурси на розслідування злочинів у метавсесвіті, хоча міністр внутрішніх справ Британії Джеймс Клеверлі став на захист цієї справи.
«Ми говоримо про дитину, яка пережила сексуальну травму. І це матиме значний психологічний ефект. Ми повинні бути дуже обережними, нехтуючи цим».
Він також додав, що бажання зґвалтувати аватар дитини у віртуальному середовищі, цілком може проявитися й у реальному житті.
Ієн Крітчлі, керівник відділу захисту дітей і розслідування жорстокого поводження в Раді керівників національної поліції, повторив слова Клеверлі, і додав, що метавсесвіт створює «шлюз» для хижаків, що потребує еволюції законів і методів розслідування для поліції.
З моменту запуску Horizon Worlds — безплатної VR-гри Meta — вже надходило кілька повідомлень про віртуальні сексуальні злочини, однак жодного реального судового переслідування до цього моменту не було.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: