Жителям Центральноафриканської Республіки (ЦАР) дозволили використовувати біткойн як легальний платіжний засіб. Криптомонета стане доповненням до чинного місцевого франка.
Президент республіки Фостен-Арканж Туадера схвалив законопроєкт, який визначає нормативно-правову базу для використання біткойнів, визнаючи його законним платіжним засобом. Пізніше глава адміністрації президента Обед Намсіо пояснив, що таким чином ЦАР стане однією з «найсміливіших і далекоглядніших» у світі.
#BREAKING Central African Republic adopts bitcoin as legal currency: presidency pic.twitter.com/wjxYWl7W2z
— AFP News Agency (@AFP) April 27, 2022
Раніше проєкти не мали на увазі легалізацію криптовалют як законний платіжний засіб. Але депутати парламенту одноголосно схвалили пропозицію щодо криптовалюти.
Індекс економічної свободи Фонду спадщини за 2022 рік визначає Центральноафриканську Республіку з ВВП у розмірі $2,4 млрд як «пригнічену» економіку.
Як саме позначиться прийняття біткойна на мешканців країни – неясно. Можливо, ЦАР піде шляхом Сальвадора, де закон про визнання криптовалюту було прийнято у вересні 2021 року.
Аналітики з Національного бюро економічних досліджень (NBER) стверджують, що 20% підприємств Сальвадора приймають біткойн як спосіб оплати. Сальвадорці використовують підтримуваний державою Chivo Wallet, і, згідно зі звітом, «скоротилося використання готівки на 10%, а дебетових карток – на 11%».
Дослідники виявили, що 71% продажів BTC конвертуються у долари, а потім виводяться. Ще 17% продажів конвертуються в долари та зберігаються у криптогаманці. Лише 12% власників криптовалюти зберегли свої BTC у додатку.
Також Сальвадор планує залучити $1 млрд через облігації та побудувати Bitcoin City – з майнінгом та майже без податків.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: