До 30 операцій на місяць. НБУ встановить обмеження на Р2Р-перекази через поширення онлайн-шахрайства

Опубликовал
Катерина Даньшина

Рішення НБУ пошириться безпосередньо на вихідні перекази — приймати кошти на карту можна необмежено.

Заступник голови Національного банку України Дмитро Олійник повідомив (через Forbes), що в Україні введуть обмеження на вихідні Р2Р-переказиПереказ із картки на картку — в робочому варіанті йдеться про 30 операцій на місяць та 100 000 грн (однак фінальне рішення можуть скоригувати).

Обмеження спрямоване на боротьбу з онлайн-шахрайством і не завадить волонтерським зборам, оскільки стосуватиметься лише вихідних платежів. Тіньові фінансові операції стають дедалі поширеними — як приклад, «дропи» або так звані «грошові мули», коли шахраї купляють у звичайних громадян їхні дані та відкривають карти, через які проводять тисячі операцій (обмежуючись сумою до 400 000 грн — більші підпадають під фінансовий моніторинг). 

Подібні схеми, за словами Олійника, часто використовуються для ухилення сплати від податків, виплати зарплатні у конвертах, виведенні коштів за кордон чи торгівлі наркотиками тощо, і ще більш популярними стали після полювання на міскодинг у гральному бізнесі — два банки, Айбокс банк і Конкорд банк, вже через це виведені з ринку.

Курс Power Skills For Tech від Enlgish4IT.
Зменшіть кількість непорозумінь на робочому місці та станьте більш ефективним у спілкуванні в мультикультурній команді. Отримайте знижку 10% за промокодом ITCENG.
Реєстрація на курс

У 2023 році обсяг Р2Р-переказів в Україні зріс з 210 млрд грн у січні до 247 млрд грн у грудні, що перевищило обсяги покупок та зняття готівки за допомогою карток, і свідчить, за словами НБУ, «про певну аномальну поведінку цього сегменту платіжних операцій». 

Disqus Comments Loading...