
Вчені з Китайського університету науки та технологій використали лазер, щоб прочитати літеру розміром 8 мм на дошці, встановленій на даху будинку за 1,3 км від них.
Дослідники відправили 8 інфрачервоних променів у далекий знак. Поряд знаходились 2 телескопи, які збирали спалахи світла, що повертались. Літеру вдалось відтворити із дивовижною чіткістю.
Зазначається, що китайські науковці використали метод інтенсивної інтерферометрії, який дозволяє отримати зображення далеких об’єктів, що не світяться, з у 14 разів кращою роздільною здатністю ніж та, яку може забезпечити один оптичний телескоп. Літера завширшки 8 мм була виявлена навіть крізь мерехтіння атмосфери.
Більшість оптичних об’єктивів фокусуються на формі та кольорах об’єкту, визначаючи кут та фазу вхідного світла. Однак ці методи неефективні, коли у повітрі спостерігається мерехтіння, об’єкт занадто малих розмірів та не випромінює світла. Замість того, щоб відстежувати напрямок фотонів, метод інтенсивної інтерферометрії пропонує спостереження за інтенсивністю їхнього мерехтіння у різні моменти часу.
Фотони, що прибувають у два місця одночасно, можуть створювати тонкі, синхронізовані флуктуації. Цей ефект дозволяє дослідникам отримувати найдрібніші деталі про джерело без отримання звичайного зображення. У 1956 році астрономи вперше застосували цей метод для вимірювання розмірів зірок.

У рамках експерименту китайські дослідники приклеїли блискучі металеві пластини з літерами на даху віддаленої споруди. Кожна з пластин містила крихітну букву, розміром не більше горошини. Науковці розділили 100-міліватний інфрачервоний лазер на 8 окремих променів. Кожен з них проходив крізь трохи відмінний шар атмосфери. Два невеликі телескопи збирали розсіяне світло. Регулюючи їх поділ — від 7 до 87 сантиметрів — і обертаючи ціль на 360 градусів, команда могла порівнювати коливання інтенсивності між детекторами.
Букви з’являлись з роздільною здатністю у 3 мм. Звичайні засоби на такій відстані вимагали б дуже потужних оптичних приладів. З використанням тільки одного телескопа, роздільна здатність складала б 42 мм і букви були б занадто розмитими, щоб їх можна було б прочитати.
За словами одного з провідних дослідників Цянь Чжана, їхній метод може знайти застосування у астрономії та сільському господарстві. На його думку, це можуть бути лазерно-інтерферометричні системи, встановлені на дронах або вежах, що спостерігатимуть за віддаленими лісами чи полями. При достатньому роздільній здатності вчені могли б віддалено відстежувати рої комах, інвазивні види або виявляти ранні ознаки хвороб сільськогосподарських культур.
У Франції створили лазерну гвинтівку, що плавить електроніку на відстані 500 м
Результати дослідження були опубліковані у журналі Physical Review Letters
Джерело: ZMEScience
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: