Космоплан Virgin Galactic доставив перших туристів на орбіту – зокрема й 18-річну студентку з її мамою

Опубликовал
Катерина Даньшина

Virgin Galactic вперше доставила на орбіту дует матері та дочки – остання ще й стала другою наймолодшою людиною в історії, яка відвідала космос.

Кейша Шахафф і її донька Анастейша Маєрс виграли свої місця в розіграші, який збирав кошти для некомерційної організації Space for Humanity. За даними Virgin Galactic, Маєрс — 18-річна студентка Абердинського університету у Великій Британії. Шахафф та Маєрс – також перші астронавти з країни Карибського басейну.

Компанію дуету склав 80-річний Джон Ґудвін, який змагався як каноїст за Велику Британію на Олімпійських іграх у Мюнхені 1972 року, а також є першим олімпійцем і другою людиною з хворобою Паркінсона, який побував у космосі. Ґудвін придбав квиток за $200 000 ще у 2005 році.

Космічні туристи Virgin Galactic. Фото: AP

Материнський літак VMS Eve вилетів із космодрому Америка в Нью-Мексико о 19:00 за Києвом. За 20 хвилин після цього був випущений космоплан VSS Unity, який згодом досяг 88-кілометрової висоти та повернувся на Землю о 19:38.

Онлайн-курс "Фінансовий менеджер" від Laba.
Практичний курс середнього рівня для фінансистів, які мають упевнену операційну базу та готуються до позиції фінансового директора.
Дізнатись більше

Місія Galactic 02 стала другим комерційним польотом Virgin Galactic і сьомим загалом. Під час червневої місії у космосі побували три члени  екіпажу з ВПС та Національної дослідницької ради Італії, провівши дослідження в умовах мікрогравітації.

Нині компанія планує літати на Unity щомісяця, однак кінцева мета — ще більша частота, досягнута за допомогою флоту космічних літаків і кораблів-носіїв, які зараз створюються. Новий космоплан класу Delta, який планують запустити у 2026 році, зможе літати раз на тиждень, а згодом і раз на день. У червні Virgin Galactic заявила,  що прагне залучити $400 млн для розвитку свого парку космічних кораблів й інфраструктури та розширення комерційних операцій.

  • Virgin Galactic розробляє та випробовує систему з літака-носія та космопланів серії SpaceShip для надання послуг космічного туризму з початку 2000-х років. Прототип космоплана SpaceShipOne здійснив перший політ у 2003 році, а тестові польоти системи SpaceShipTwo були здійснені у 2013 році, однак випробування довелось призупинити через смертельну катастрофу за участю VSS Enterprise у 2014 році.
  • У 2021 році компанія провела випробувальний політ космоплана VSS Unity, який замінив попередній Enterprise, за участі самого Річарда Бренсона. Однак тоді корабель дещо відхилився від наміченого курсу, а компанія призупинила польоти та зайнялася модернізацією «материнського корабля». У квітні 2023-го року VSS Unity знову був піднятий у небо літаком-носієм VMS Eve, а наприкінці травня космоплан здійснив свій другий тестовий політ з пасажирами на висоту 87 км.

Головним суперником Virgin Galactic  у перегонах за лідера суборбітального туризму є Blue Origin, яка використовує звичайну ракету, а не корабель-носій, і досягає 100-кілометрової висоти – виходячи за лінію Кармана, яку часто використовують для позначення початку космосу. Однак в компанії Безоса власні проблеми – торік одна з її ракет New Shepard вийшла з ладу приблизно через хвилину після зльоту, через що довелось запустити систему евакуації.

Інший конкурент, SpaceX, виводить клієнтів у космос за допомогою ракети Falcon 1 і капсули Crew Dragon. Компанія вже відправила приватний екіпаж на Міжнародну космічну станцію з 10-денною місією, що коштувало близько $55 млн.

Джерело: Sky News, Market Watch

Disqus Comments Loading...