Компанія Rocket Lab здійснила запуск своєї ракети Electron із супутником CAPSTONE на борту. Мета місії полягає в тому, щоб доставити супутник до Місяця та перевірити теоретичні розрахунки щодо можливості використання навколомісячної гало-орбіти. На цій орбіті планується розмістити космічну станцію NASA Gateway.
Старт ракети Electron пройшов успішно. Також успішно завершилися заплановані етапи відділення ступенів та розгінного модуля Lunar Photon, який вийшов на низьку навколоземну орбіту. Слід зазначити, що Electron належить до ракет надлегкого класу. І це перша в історії місячна місія на ракеті такого класу.
Thank you @Dr_ThomasZ! Today's mission success is the culmination of more than two years of hard work and collaboration between @NASA, @AdvancedSpace, @TerranOrbital and more. We're proud to be part of the CAPSTONE mission team paving the way for @NASA_Gateway. https://t.co/zJPbpWgZdj
— Rocket Lab (@RocketLab) June 28, 2022
Надалі модуль Lunar Photon повинен буде здійснити серію включень двигуна, щоб досягти цільової орбіти. Потім 25-кілограмовий супутник CAPSTONE (Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment – Експеримент з експлуатації та навігації навколомісячної автономної системи позиціювання) вирушить до Місяця. Він повинен буде досягти цільової точки приблизно за 4 місяці.
Основна мета місії – протестувати та перевірити розрахункові параметри навколомісячної гало-орбіти (NRHO), яка раніше ніколи не використовувалася на практиці. Згідно з розрахунками, на такій орбіті тяжіння Землі та Місяця «врівноважуються», що забезпечує її стабільність за мінімальних потреб у паливі для корекції. Якщо все піде за планом супутник проведе на орбіті пів року. Надалі цю орбіту планується використати для розміщення станції Gateway в рамках проєкту Artemis.
Орбиту будущей окололунной станции Gateway опробуют экспериментальным кубсатом
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: