Після розповсюдженні інформації про відкриття вакансії Product Manager для платформи машинного навчання з оплатою до 900 тис. доларів під час протестів акторів та сценаристів піднялася хвиля критики Netflix. Проте компанія не зупинилася.
Netflix відкрила ще як мінімум 5 схожих вакансій:
- Engineering Manager – Machine Learning, Member Satisfaction — $449,000 – $842,000 на рік.
- Research Scientist (L6) – Machine Learning and Inference Research — $390,000 – $900,000 на рік.
- Technical Director, AI/ML – R&D Tech Lab — $450,000 – 650,000 на рік.
- Software Engineer L5 – Machine Learning Platform — $100,000 – $700,000 на рік.
- Machine Learning Scientist (L5) – Globalization — $150,000 – $750,000 на рік.
На тлі зарплати усередненого члена акторської спілки SAG в 30 тис. доларів на рік це виглядає лицемірно, повідомляє Tech Crunch, порівнюючи Netflix із корпорацією зла. Але акцент не на цьому.
Netflix — не лише відеосервіс та продакшн-студія
В США застосовують акронім FAANG для опису головних технологічних корпорацій світу: Facebook, Amazon, Apple, Netflix и Google. І Netflix тут не дарма, їх успіх базується на багатьох технічних інновацій, які дали змогу конкурувати з такими гігантами, як Disney та Universal.
Усім технологічним компаніям зі списку життєво важливо реагувати на актуальний бум штучного інтелекту, де «зариті» мільярди доларів. Тому й спеціалісти в цій сфері коштують дуже дорого.
Nvidia здатна заробити $300 млрд до 2027-го завдяки буму штучного інтелекту — аналітик
ШІ для Netflix може принести чимало корисного: як-от генерація титрів та навіть голосове дублювання на інші мови, зменшення шуму відео та алгоритми стиснення для легшого передавання якісного відео. Також не забуваємо про традиційні вже алгоритми рекомендацій. Якщо не реалізувати це першою, це зробить хтось інший із FAANG, або стартап, який треба буде викупати за шалені гроші.
Щодо головної страшилки — створення відеоконтенту за допомогою алгоритмів. Це все ще доволі віддалена перспектива, яка ще довго буде гірше та коштуватиме дорожче, ніж фільмування з живими акторами.
Тож чому всі звинувачують Netflix?
Суть більшості конфліктів — у недостатній комунікації. Ніщо не заважало Netflix пояснити свої плани розробки, щоб не турбувати зайвий раз суспільство під час протестів. Це не відміняє того, що зарплати акторам можна/треба переглянути.
Профспілка зі свого боку протестує проти впровадження технологій, які неодмінно прийдуть. Демонструє консервативну позицію. Краще сконцентруватися саме захисті своїх прав та пояснювати студіям власну цінність, за яку треба платити більше.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: