Новини Технології 01.07.2025 о 16:06 comment views icon

Перший футбольний матч між роботами — вони поводилися як малюки

author avatar

Вадим Карпусь

Автор новин

Перший футбольний матч між роботами — вони поводилися як малюки
В Китаї пройшов перший футбольний матч між автономними гуманоїдними роботами / YouTube Guardian News
Розділ Технології виходить за підтримки

Поки люди сперечаються, чи штучний інтелект забере в нас роботу, а Boston Dynamics дивує всіх роботами, що стрибають краще за гімнастів, у Китаї відбувся менш драматичний, але не менш цікавий експеримент. Уперше пройшов футбольний матч між автономними гуманоїдними роботами. Без драм, без загроз — лише машинки, які нагадують маленьких дітей, що тільки вчаться ходити, а тому кумедні у своїй незграбності.

У матчі взяли участь чотири команди — по три роботи в кожній. Вони мали грати за класичними футбольними правилами, хоча гра більше нагадувала мультик: спроби встояти на ногах, незграбні удари, повільні реакції. Усе це виглядало кумедно, але це не просто шоу — за кожним роботом стояла команда дослідників, які програмували його дії та навички.

Змагання організувала компанія Booster Robotics, а керували «мозками» роботів студенти китайських університетів. Вони створили алгоритми для автономної роботи роботів під час гри. Перемогу здобула команда THU Robotics з Університету Цінхуа, яка переграла суперників із Китайського аграрного університету з рахунком 5:3. І не тому, що роботи сильніші — просто алгоритми виявились ефективнішими.

Кожна дія на полі — це результат обчислень, реакція на ситуацію, адаптація до змін. Такі змагання допомагають не просто «навчити» робота, а й протестувати, як працюють системи ухвалення рішень у складних умовах. По суті, це аналог штучного інтелекту в комп’ютерних іграх, тільки з виведенням в реальний світ.

Поки що такі роботи не загрожують футболістам-професіоналам. Але глядачі були в захваті — як і CEO Booster Robotics Чен Хао. Він уже задумується про наступний крок: матчі між роботами та людьми. Але додає, що перед цим необхідно забезпечити абсолютну безпеку.

Хоч зараз це схоже на кумедну виставу, сам факт проведення такого турніру — важливий. Адже саме так і починається шлях до справжнього прориву: з невдалих ударів, падінь і перших голів. І хоча ці роботи ще не чемпіони, вони вже стали платформою для розвитку технологій, які в майбутньому можуть знайти застосування в зовсім інших сферах — від пошуку і порятунку до індустрії розваг.

Поки що ми просто спостерігаємо за тим, як машини навчаються. Але недалеке майбутнє обіцяє набагато цікавіші змагання.

Джерело: pcgamer

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Я підтверджую те, що мені 21 рік або більше, і погоджуюсь з усіма політиками сайту ITC.ua