Новини

Поляки створили сайт із базою російських телефонів для подолання путінської цензури

Поляки створили сайт із базою російських телефонів для подолання путінської цензури

Польські програмісти створили сайт, який допомагає усьому світові доносити інформацію про війну в Україні до росіян.

База з 20 млн номерів мобільних телефонів та приблизно 140 мільйонів адрес електронної пошти дозволяє надсилати адресні повідомлення. Сайт призначений для західних користувачів, які не володіють російською мовою, тому відразу генеруються повідомлення російською для розсилки по різних месенджерах.

Розробники зі Squad303 запустили сайт 6 березня, і, як повідомляє The Wall Street Journal, люди з усього світу вже відправили майже 7 млн ​​текстових повідомлень та 2 млн електронних листів російською мовою, а також незліченну кількість зображень та відео з місця конфлікту.

Курс
Recruitment
Станьте професіональним IT-рекрутером та заробляйте $1800 вже через два роки
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Recruitment

«Наша мета полягала в тому, щоб прорватися через путінську цифрову стіну цензури та переконатися, що росіяни не повністю відрізані від світу та реальності того, що росія робить в Україні»

Squad303

Проєкт Squad303 був названий на честь 303-ї винищувальної ескадрильї Королівських ВПС, де служили польські льотчики. Ескадрилья прославилася в Британії, як найрезультативніша: льотчики збили найбільшу кількість літаків Люфтваффе.

The Wall Street Journal розповідає, що за допомогою сайту вдалося поспілкуватися із 25-річним студентом юридичного факультету з Москви. Він розповів, що виступає проти війни, але не планує протестувати через страх.

«Чи я повинен ризикувати своєю освітою, своїм майбутнім. Я знаю, що путін вбиває людей в Україні, але це не моя вина, я нікого не вбиваю і не підтримую жодних війн».

«росія заплатить». З’явився спеціальний сайт для збору даних про збитки, нанесені Україні у війні


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: