Новини Технології 13.02.2025 о 10:33 comment views icon

США опублікували аудіозапис останніх хвилин «Титану» — субмарини OceanGate, яка вибухнула з екіпажем під час занурення у 2023 році

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

США опублікували аудіозапис останніх хвилин «Титану» — субмарини OceanGate, яка вибухнула з екіпажем під час занурення у 2023 році
OceanGate
Розділ Технології виходить за підтримки

Вибух, що стався майже два роки тому, забрав життя п’яти пасажирів та екіпажу підводного човна OceanGate, а нині уряд США оприлюднив моторошне аудіо його останніх хвилин, зафіксоване приладами Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA).

Запис був зроблений за допомогою пасивного акустичного реєстратора, розташовного приблизно за 1400 км від місця, де «Титан» зустрів свою загибель. Мережа NOAA загалом складається з 13 точок пасивного акустичного моніторингу на північному сході континентальної частини США, і стандартна статистика одної з таких була порушена «акустичною ознакою вибуху», якраз у день, коли зник «Титан» — 18 червня 2023 року.

Нагадаємо, що на борту субмарини на той момент перебували гендиректор OceanGate Стоктон Раш, який і керував «Титаном»; дослідник морських глибин Поль-Анрі Наржеоле; британський магнат Хеміш Хардінг; а також пакистанський бізнесмен Шахзада Давуд із сином Сулейманом. Зв’язок з пасажирами та екіпажем був втрачений за дві години після старту занурення, після чого були розпочаті екстрені пошуки.

Аудіозапис, оприлюднений у вівторок, є одним із доказів у розслідуванні трагедії з «Титаном», де основною причиною назвали раптову «імплозію» судна, викликану величезним тиском. Уламки підводного човна вже виявлені, як власне й останки екіпажу.

Уламки «Титану» / Берегова охорона США
Уламки «Титану» / Берегова охорона США

З 2021 року «Титан» проводив щорічні місії з  дослідження уламків «Титаніку», квиток на які коштував $250 000. У ході розслідування останньої виявилось, що OceanGate неодноразово ігнорувала попередження про безпеку. Також один із підрядників компанії заявив, що екіпаж покладався на «неймовірно заплутану систему навігації», записував дані вручну і зберігав у таблиці Excel, а також керував положенням субмарини за допомогою геймпаду. Колишній науковий керівник OceanGate також свідчив, що за шість днів до трагедії, «Титан» мав кілька пошкоджень і невідомо, чи була після цього проведена належна перевірка готовності судна до занурення.

Джерело: NBC, CNN

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: