Новини

Українцям, які мають бронювання від призову, дозволять виїжджати у відрядження за кордон, – міністерка економіки Юлія Свириденко

Українцям, які мають бронювання від призову, дозволять виїжджати у відрядження за кордон, – міністерка економіки Юлія Свириденко

Голова міністерства економіки України Юлія Свириденко в інтерв’ю виданню Forbes повідомила, що уряд планує дозволити українцям, які отримали бронювання від призову, виїжджати у закордонні відрядження. 

Верховна Рада України доручила Кабміну розробити нові критерії бронювання до 4 січня 2023 року. Нині постанова перебуває на погодженні і як наголосила Свириденко “дискусія у самому розпалі”. 

Один з критеріїв передбачає, що українці зможуть виїжджати за кордон у відрядження, якщо матимуть бронювання від призову. У першу чергу дозвіл отримають:

  • працівники державного сектору, які “виконують мобілізаційні завдання”;
  • спеціалісти підприємств, що виробляють продукцію для українських військових;
  • працівники підприємств, що мають “критично важливе значення для економіки”.

Міністерка економіки зазначила, що Кабмін “не планує дозволяти усім виїжджати за кордон”, у першу чергу ініціатива зосередиться на допомозі українському бізнесу.

Курс
БІЗНЕС-АНАЛІТИК В IT
Опануйте професію бізнес-аналітика в ІТ та заробляйте від $700 на початку кар’єри.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
analiticIT

“Наша задача – допомогти бізнесу виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках”, — каже Свириденко. 

Нагадаємо, що з вересня Мінекономіки та Мінцифри планували запустити механізм “єВідрядження” для виїзду чоловіків призовного віку по робочих справах за кордон, однак проєкт не підтримав премʼєр-міністр Денис Шмигаль, а також Офіс президента.

Працівники, які отримали бронювання раніше, можуть оновити його після завершення термінів. Наразі відстрочка від призову надається на пів року. У вересні Уряд також затвердив пропозицію Мінекономіки подовжити термін ще на два місяці для працівників, заброньованих у березні та квітні.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: