Новини Наука та космос 17.03.2025 о 12:45 comment views icon

Вчені знайшли «секретні» галактики-НЛО — майже не випромінюють світла

author avatar

Олександр Федоткін

Автор новин та статей

Вчені знайшли «секретні» галактики-НЛО — майже не випромінюють світла
SciTechDaily

Дослідники з Університету Колорадо у Боулдері за допомогою телескопа Джеймс Вебб виявили великі, просякнуті пилом, ультрачервоні галактики. 

Як зазначає провідний автор дослідження, докторант кафедри астрофізичних та планетарних наук Джастус Гібсон, дослідження було присвячене цим загадковим галактикам, які астрономи вже назвали НЛО. Дослідники зазначають, що ці галактики значно відрізняються від всіх відомих до цього. Вони перебувають поряд із межею спостереження таких телескопів, як Хаббл, який не зміг зафіксувати їх, оскільки ці галактики випромінюють дуже мало видимого світла.

Використовуючи зображення, отримані від Джеймса Вебба, та комп’ютерне моделювання, астрономи визначили, що ці ультрачервоні галактики нагадують наш Чумацький шлях за формою та розмірами, однак вони буквально просякнуті пилом. 

«JWST дозволяє нам побачити цей тип галактики, який ми ніколи не змогли б побачити раніше. Це говорить нам про те, що, можливо, ми не розуміли Всесвіту так добре, як думали», — зазначає Джастус Гібсон. 

За словами доцентки кафедри астрофізики з Університету Колорадо Еріки Нельсон, візуально ці галактики просто вражають. Вони схожі на величезні червоні диски. Це стало несподіванкою для науковців.

Джастус Гібсон пояснює, що ці галактики виглядають червоними, оскільки випромінюють дуже мало видимого світла. Більшість випромінювання, яке фіксується від цих галактик, надходить в інфрачервоному діапазоні. Невелика кількість видимого світла від них, яку здатне вловити людське око, надходить у червоному спектрі. 

Такі галактики майже невидимі для таких телескопів як Хаббл, які традиційно працюють із джерелами видимого світла. Однак Джеймс Вебб, навпаки, збирає ультрачервоне випромінювання і добре бачить ці загадкові космічні структури.

«До запуску «Джеймса Вебба» ми думали, що знайдемо дуже далекі галактики. Але ми думали, що ближче до нас у нас вже було досить добре розуміння всіх типів галактик», — зазначив Джастус Гібсон. 

У новому дослідженні Гібсон та його колеги спиралися на спостереження у рамках спільної роботи під назвою JWST Advanced Deep Extragalactic Survey (JADES). Загалом астрономам вдалось виявити 56 галактик НЛО на знімках. Всі галактики були буквально просякнуті пилом. 

Астрономи зазначають, що всі галактики, та навіть Сонячна система, містять міжпланетний пил, що складається з залишків помираючих зірок, які вибухнули дуже давно, викинувши у космічний простір крихітні частинки металів. Однак загадкові ультрачервоні галактики містять набагато більше пилу, ніж Чумацький шлях. Пилу у них вистачає, щоб заблокувати приблизно у 50 разів більше світла, яке випромінюється у космічний простір.

Як підкреслює Гібсон, ці галактики мають форму традиційних дисків, а деякі з них — схожі на футбольні м’ячі та навіть сфери. Наразі науковці не мають відповіді на питання, чому у цих галактиках міститься така велика кількість пилу. 

Телескоп горизонту подій вперше зафіксував магнітні поля, які оточують Стрілець A — надмасивну чорну діру в центрі нашої Галактики

Дослідження опубліковане у журналі The Astrophysical Journal

Джерело: SciTechDaily


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: