Новини Military Tech 23.12.2024 о 17:23 comment views icon

Вибухові пейджери — як «Моссад» готував несподівану атаку проти «Хезболли»

author avatar

Андрій Русанов

Автор сайту

Вибухові пейджери — як «Моссад» готував несподівану атаку проти «Хезболли»
Пейджер AR942, який використовував «Моссад» / 60 Minutes
Розділ Технології виходить за підтримки

Вибухові пейджери та рації «Хезболли» дійсно створив «Моссад». Агенти розповідають, як функціонували пристрої та як це вдалося.

Канал 60 Minutes на умовах приховування особистих даних, голосу та зовнішності поспілкувався з двома провідними агентами «Моссад», які керували атакою. Операція з пейджерами та раціями розпочалася десять років тому. Вибухові пристрої, які неможливо виявити, були приховані у батареях гаджетів.

Співрозмовник підтвердив, що «Хезболла» сама придбала пристрої, які уразили багатьох її членів. Зокрема, організація купила 16 тис. вибухових рацій для своїх бойовиків, і 10 років користувалася ними. Зрозуміло, що ніхто не здогадувався про ізраїльське походження пристроїв. Були створені закордонні компанії у ланцюжку постачання, які не мали зв’язків з Ізраїлем і позиціювали себе як глобальні виробники.

Але рації мають обмеження у використанні, тож «Моссад» у 2022 році розробив ще один девайс — пейджери. Вони зараз майже забуті у всьому світі, проте «Хезболла» використовувала їх для зв’язку. Ізраїльські розвідники дізналися, що їхні вороги купують пейджери в тайванської компанії Gold Apollo.

Щоб зробити з мініатюрного пристрою бомбу, пейджери довелося трохи збільшити у розмірах. «Моссад» провів багаторазові тести з манекенами. Зокрема, на меті було розмістити бомбу, яка б завдавала шкоди користувачу, але не особам поруч.

«Якщо ви натискаєте кнопку, постраждає тільки терорист. Навіть якщо близько поруч буде й ого дружина чи донька, він єдиний, хто отримає поранення».

У пристроїв не було властивостей слідкувати за власником — лише бомба. Також там не було будь-яких інтелектуальних функцій. Вони могли лише отримувати повідомлення і мали кілька грамів вибухівки.

«Природно, це дуже дурний пристрій, саме тому вони використовували їх».

«Моссад» проводив тести, щоб підібрати звук, який змусить власника дістати пейджер з кишені. Перевірялося, який час знадобиться користувачу, щоб витягти пристрій для відповіді — це приблизно 7 секунд.

Агент згадує, що коли він показав керівнику пейджер, той був розлючений — ніхто не купить такий великий пристрій. Він був незручним для носіння у кишені та важким. За два тижні був знайдений вихід: пейджер AR942 отримав додаткові корисні властивості. Він був міцним, пиле- та водонепроникним, мав великий час роботи від батареї. Пейджер рекламувався в інтернеті, у відео та брошурах, та став чи ненайкращим у на світовому ринку. Компанія отримувала замовлення від звичайних потенційних клієнтів — але їм не продавали, маскуючи це великою ціною.

Кілька підставних компаній «Моссад», включно з однією угорською, працювали у партнерстві з Gold Apollo та допомагали створювати вибухові пейджери. Сама Gold Apollo не мала жодної здогадки, що працює з «Моссад», як і «Хезболла». Розвідники проконтролювали, що в їхньому досвіді нічого не видавало призначення чи походження пристрою. «Моссад» найняв жінку з відділу продажу, з якою «Хезболла» працювала раніше. Вона запропонувала їм першу партію пейджерів як безплатний апгрейд.

У вересні 2024 року «Хезболла» мала 5000 таких пейджерів — залишалося їх активувати, рішення про це ухвалив Давід Барнеа, директор «Моссад». Це відбулося 17 вересня о 15.30 за місцевим часом. Бойовики отримали текст: «У вас є зашифроване повідомлення. Щоб розшифрувати його, натисніть дві кнопки одночасно». У випадку, якщо це не робилося — пристрій все одно вибухав, керований з Ізраїлю.

Наступного дня були активовані рації, які «Хезболла» придбала десять років тому. Усього в наслідок акції загинуло близько 30 людей, у тому числі двоє дітей. набагато більше були травмовані — це виводило їх зі строю, вони потребували часу та коштів на лікування. Акція зашкодила діяльності «Хезболла», але передусім вона мала налякати ворогів Ізраїлю. Агент «Моссад» каже, що кілька людей у бункері лідера руху Насралли теж отримали повідомлення — і вибухнули на очах у нього. Розвідник не назвав джерела цієї інформації, але каже, що це «сильні чутки».

Не тільки пейджери: сьогодні у Лівані вибухали iPhone, ноутбуки, електронні замки та інші пристрої

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: