Новости

Ляшко розповів про створення в Україні спеціального електронного реєстру вакцинації від Covid-19 з метою видачі спеціальних паспортів

Ляшко розповів про створення в Україні спеціального електронного реєстру вакцинації від Covid-19 з метою видачі спеціальних паспортів

Вакцинованих від коронавірусу осіб заноситимуть до спеціальної електронної бази, щоб в подальшому лікарі могли видати пацієнту довідку про щеплення відповідної форми. Ідею створення відповідного реєстру висловив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі телеканалу «Україна 24», передає «УП».

Коли на міжнародному рівні запровадять ковід-паспорти вакцинації, така електронна система дозволить оперативно видавати довідки про щеплення. Заступник міністра охорони здоров’я також наголосив, що держава зацікавлена безкоштовно вакцинувати громадян. Вакцину за власні кошти українці, за його словами, зможуть придбати не раніше другого півріччя 2021 року. Заступник Степанова каже, що влада робитиме все можливе, щоб повнолітні українці безкоштовно отримали дві дози вакцини.

«Сьогодні держава зацікавлена зробити щеплення безоплатно для всіх верств населення. Тому на перших етапах не потрібно розглядати можливість щеплення за власні кошти у приватних структурах, оскільки ми зацікавлені й маємо ресурс викуповувати всю вакцину, яка буде потрапляти або матиме можливість потрапити на ринок України. Коли ми говоримо про потенційну можливість вакцинації за власний кошт, це ми говоримо як мінімум про друге півріччя 2021 року, але і то не факт».

Віктор Ляшко,

заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України

Як ми неодноразово повідомляли, у багатьох країнах світу вже повним ходом йде вакцинація від коронавірусу і з’являється все більше ініціатив зі створення цифрових ковідпаспортів як зручного способу перевірки даних про вакцинацію. Вони повинні покласти край безальтернативним заборонам на пересування, що діють зараз по всьому світу. Буквально на минулому тижні Microsoft, Salesforce, Oracle та інші створили коаліцію VCI з метою розробки цифрових паспортів вакцинації.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вакцинувати від Covid-19 в Україні почнуть в середині лютого.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: