Новости

НБУ виявив шахрайський сайт, що видає себе за систему BankID

НБУ виявив шахрайський сайт, що видає себе за систему BankID

Національний банк попередив про можливі випадки створення шахрайських сайтів, що намагаються видати себе за систему BankID НБУ. Так, вже виявлено подібний шахрайський сайт, де зловмисники пропонували користувачам залишити інформацію про платіжні картки та фінансовий номер телефону. Наразі цей сайт заблоковано.

Щоб розпізнати шахрайство слід пам’ятати, що система BankID НБУ та її сайт не вимагають збору будь-якої інформації від користувачів. Національний банк не збирає і не зберігає персональні данні громадян, зокрема номери телефонів і тим більше – платіжних карток. Система лише забезпечує передавання персональних даних користувача в зашифрованому вигляді від його банку до надавача послуги.

Окремо в НБУ звернули увагу на те, що взаємодія відбувається виключно між тими порталами послуг, які належать учасникам системи. Докладний перелік учасників системи міститься за наступним посиланням.

Курс
Java вечірній
Навчайтесь топової професії у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Java вечірній

Водночас для упередження ризиків шахрайства Національний банк просить користувачів бути обачними та ретельно перевіряти інформацію. Зокрема, сторінки в мережі Інтернет, які належать Національному банку України, розміщуються виключно на державному домені gov.ua.

Джерело: НБУ


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: