
Діаманти найкращі друзі не лише дівчат, але й військових. Принаймні на думку компанії Raytheon вони підходять для охолодження військових радарів.
Компанія, яка є підрозділом RTX, заявила, що виграла конкурс на 15 млн доларів від Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) на вдосконалення напівпровідників на основі нітриду галію з використанням дорогоцінних каменів, передає DefenceNews. Компоненти з нітриду галію, що використовуються в радарах, підвищують потужність і чутливість. Однак в них складно уникати перегріву.
Для боротьби з перегрівом Raytheon планує поєднати вирощений в лабораторії алмаз — мінерал, відомий неймовірно високою теплопровідністю — з військовими транзисторами та схемами. Компанія співпрацює з Військово-морською дослідницькою лабораторією, Стенфордським університетом та Diamond Foundry, щоб виростити кристал з необхідною структурою.
Наші інженери відкрили новий спосіб виробництва нітриду галію, де терморегулювання більше не є обмежуючим фактором. Ці нові системні архітектури призведуть до створення датчиків для радарів з розширеним діапазоном.
— Колін Вілан, президент Raytheon.
Чотирирічний контракт на створення прототипу було підписано в рамках програми DARPA «Технології відведення тепла в електроніці на рівні приладів» (THREADS). Ця програма спрямована на подолання теплових обмежень в електроніці та схемотехніці, а також на підвищення ефективності радіочастотного обладнання.
Якщо ми зможемо послабити проблему перегріву, будемо здатні підвищити потужність підсилювача і збільшити дальність дії радарів. Якщо програма буде успішною, ми розглядаємо можливість збільшення дальності дії радара у 2-3 рази.
— сказав Томас Казіор, керівник програми DARPA торік.
RTX вже давно інвестує в нітрид галію і використовує його. Він використовується в сімействі радарів SPY-6 компанії, які розгортаються ВМС США для повітряної оборони; датчику нижнього рівня протиповітряної й протиракетної оборони, який, як очікується, замінить оригінальний радар протиповітряної та протиракетної системи Patriot (яка допомає протидіяти російським ракетним й дроновим атакам на цивільні об’єкти в Україні) і багато іншого.
Нацбанк присвятив 10-гривневу монету силам ППО України – на ній зображено ЗРК Patriot
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: