Огляди Пристрої 20.10.2023 о 11:00 comment views icon

iPhone 15 Pro Max VS Samsung Galaxy S23 Ultra: порівняння камер топових флагманів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg

Гліб Перерва

Оглядач техніки та софту

iPhone 15 Pro Max VS Samsung Galaxy S23 Ultra: порівняння камер топових флагманів

Сьогодні на огляді камери, мабуть, найкращих смартфонів на ринку: новенького Apple iPhone 15 Pro Max та торішнього Samsung Galaxy S23 Ultra, який за цей рік точно не став гіршим. Докладно розглянемо фотоможливості кожного пристрою, порівняємо фотографії, які можна зробити, подивимося на якість, деталізацію та інші характеристики.

Ці смартфони роблять дивовижні знімки та надають досвід використання дійсно флагманських девайсів, проте в кожного з них є свої нюанси та особливості, з якими ми й розберемося в цьому огляді. Також посиланнями можна ознайомитися з оглядами на учасників порівняння:

Основний блок камер Apple iPhone 15 Pro Max складається з основного об’єктива 48 Мп (24 мм, діафрагма f/1.78), надширококутного 12 Мп (13 мм, діафрагма f/2.2 та кут огляду 120°) та телеобʼєктиву 12 Мп (120 мм, діафрагма f/2.8) з х5 оптичним зумом та цифровим до х25. Фронтальна камера на 12 Мп (діафрагма f/1.9).

iPhone 15 Pro Max VS Samsung Galaxy S23 Ultra: порівняння камер топових флагманів

Характеристики камер Samsung Galaxy S23 Ultra наступні: основний 200 МП (23 мм, діафрагма f/1.7), надширококутний 12 МП (13 мм, діафрагма f/2.2,120°), телеобʼєктив 10 МП (70 мм, діафрагма f/2.4, 36°) з зумом х100 та перископний 10 МП (230 мм діафрагма f/4.9). Селфі камера 12 МП (діафрагма f/2.2). Розрішення 200-мегапіксельного об’єктива становить вражаючі 16320 × 12240 пікселів, а важить такий знімок в середньому 40-50 мб.

iPhone 15 Pro Max VS Samsung Galaxy S23 Ultra: порівняння камер топових флагманів

Всі галереї починаються з фото на iPhone 15 Pro Max (фото підписані). В порівнянні двох фото на одному зображенні:

  • Ліворуч Apple iPhone 15 Pro Max
  • Праворуч Samsung Galaxy S23 Ultra

В кінці огляду розміщено посилання на Google Drive за яким можна завантажити оригінали фото.

Основний блок камер: фото вдень

Фото вдень на вулиці

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

Курс Аналітик даних.
Протягом 4 місяців ви вивчите повний набір інструментів для аналізу даних та отримаєте можливість працевлаштування в Laba Group.
Ознайомитись з курсом

Фото вдень на Samsung виходять більш насиченими та яскравими, що виглядає привабливіше без обробки. iPhone краще передає природні кольори і робить фото ближчі до реального життя, але на фото автомобіля зблизька та з графіті можна чітко побачити як iPhone викрутив контрастність та насиченість значно сильніше ніж Samsung і в цьому випадку видно явно надмірну насиченість кольорів.

Фото людини

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

iPhone 15 Pro Max VS Samsung Galaxy S23 Ultra: порівняння камер топових флагманів

На цьому прикладі iPhone знову зробив колір авто більш насиченим ніж він є насправді, проте зберіг тон та шкіри ближчим до природного, тоді як Samsung залишив авто без перенасичення, але явно обробив обличчя, зробивши його більш вираженим.

Фото в приміщенні зі штучним освітленням

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

На першому прикладі знову бачимо що iPhone підвищує контрастність і насиченість кольорів, а Samsung надає більш природне освітлення і кольори. На другому прикладі ситуація протилежна: Samsung підвищує насиченість і температуру кольору, але йому краще вдається передати деталі під час зуму, що помітно на третьому прикладі.

Телескопічний обʼєктив та можливості зуму

Телеобʼєктив iPhone 15 Pro Max

Телеобʼєктив Samsung Galaxy S23 Ultra

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

Наближення Samsung суттєво більше і краще ніж в iPhone: на першому прикладі з фасадом будинку iPhone дає надто багато шумів при однаковому наближенні. Проте на 4 прикладі з квітами видно що iPhone хоч і зробив більш шумний знімок, але на Samsung постраждала деталізація і фото вийшло розмазаним (це не тремтіння рук, а саме постобробка смартфона).

Зелений колір виглядає більш природно на iPhone, а Samsung трохи підвищує насиченість та тіні.

Основний блок камер: нічні фото та зум вночі

Нічний зум

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

На нічних фото все більш однозначно ніж вдень: iPhone робить більш природні знімки, тоді як Samsung підвищує насиченість кольорів, контрастність та температуру фото. Але Samsung виграє по деталізації знімків із зумом.

Фото людини ввечері при поганому освітленні

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

При поганому освітленні фото людей виходять краще на Samsung, тут перемога доволі явна: кольори ближче до природних та немає переконтрасту як на iPhone.

iPhone краще ловить фокус в темряві (ймовірно завдяки лідару), але фотографії виходять надто насиченими та темними.

200 Мп модуль та основна камера Samsung проти основної камери iPhone

Порівняння: спочатку фото на Apple iPhone 15 Pro Max, далі Samsung Galaxy S23 Ultra стандартний обʼєктив і Samsung Galaxy S23 Ultra 200 мегапіксельний обʼєктив.

Курс Python.
Цю мову програмування використовують від базових концепцій до складних застосувань у сферах штучного інтелекту. Після проходження курсу гарантовано отримай роботу в ІТ.
Більше про курс.

Звісно для того, щоб зрозуміти можливості 200 МП Samsung необхідно дивитись фото в оригінальному розмірі (що можна зробити за посиланням в кінці огляду), але передачу кольору збережено навіть на пожатих файлах.

200 МП Samsung передають величезну кількість деталей, що іноді може виглядати навіть надмірним, але зате у фото немає чіткої зони фокуса з підвищеною деталізацією весь знімок можна роздивитися в деталях на будь-якій ділянці.

На прикладі з картиною можна побачити що в умовах штучного освітлення в приміщенні 200 МП Samsung передають кольори дуже схоже на iPhone, але з більшою деталізацією, що в обох випадках виглядає надто контрастно.

На прикладі кішки та предметних фото можна побачити, що 200 МП обʼєктив Samsung створений явно не для фотографій зблизька: фото вийшли розмитими та не чіткими, хоча це ще далеко не відстань макрорежиму. Хоча на основний обʼєктив фото вийшли більш природними та якісними ніж на iPhone.

Селфі камера

Вдень

Ввечері та в повній темряві

Порівняння селфі Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч та селфі Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч (фото на iPhone виходять більш радісними, так).

Селфі на Samsung виходять природнішого кольору, тоді як iPhone додає забагато червоного; але також Samsung робить обличчя більш кукольними: змазує деталі та намагається замаскувати недоліки шкіри.

Вночі при поганому освітленні краще справляється iPhone роблячи обличчя навпаки не таким червоним як Samsung; кольори передані краще на iPhone. В повній темряві перемога також однозначно на боці Apple: фотографія детальна, насичена та загалом має кращий вигляд, ніж на Samsung. Хоч в iPhone і помітна надмірна контрастність, в цьому випадку це необхідність та не впливає негативно на фото.

Макро фото

Порівняння Apple iPhone 15 Pro Max ліворуч, Samsung Galaxy S23 Ultra праворуч.

Макро знімки в цілому краще вдаються iPhone: на прикладі з лапкою кішки та жовтою кнопкою видно що він може знімати значно ближче та чіткіше ніж Samsung, а на прикладі із дротом Samsung надто спотворює кольори викрутивши температуру набагато більше ніж потрібно. Але фото великої кількості мілких обʼєктів (кристали цукру) на останньому прикладі краще вийшло на Samsung: передано більше деталей та значно краща робота зі світлом.

Курс UI/UX для геймдеву.
під час навчання ви розробите проекти для портфоліо, що складається з 5 ключових аспектів UX/UI-дизайну, та отримаєш необхідні навички для професійного росту.
Більше про курс

Висновки

Обидва смартфони фотографують неймовірно якісно, особливо як для пристрою що легко поміщається в кишені і який можна носити з собою не помічаючи цього, на відміну від повнорозмірних камер. Смартфонам ще дуже далеко до рівня професійних фотоапаратів, але для створення контенту який буде переглядатись на таких же екранах смартфонів чи на ноутбуках – цього цілком достатньо.

Важко сказати хто з двох учасників краще, адже в усіх користувачів різні потреби: хтось фотографує тільки вдень, комусь потрібні якісні нічні знімки, хтось обожнює макро. Але по категоріях висновки такі:

Основний блок камер: фото вдень на вулиці

iPhone 15 Pro Max – більш природні кольори на масштабних фото з великою кількістю деталей та краща робота з тоном шкіри; іноді надто багато контрасту і насиченості кольору.

Samsung Galaxy S23 Ultra – краща робота з кольорами при невеликій кількості обʼєктів, краще фотографує в приміщенні.

Телескопічний обʼєктив та можливості зуму

iPhone 15 Pro Max – шумні фото при наближенні, але непогана робота з кольором.

Samsung Galaxy S23 Ultra – висока деталізація, більша кратність зуму, але гірша робота з кольором.

Основний блок камер: нічні фото та зум вночі

iPhone 15 Pro Max – більш природні знімки, не перенасичені кольори, але занадто темні та контрастні фото людей.

Samsung Galaxy S23 Ultra – перенасичені кольори, але кращій нічний зум та краще фотографує людей в умовах поганого освітлення.

Селфі камера

iPhone 15 Pro Max – іноді може промахнутись з кольором обличча, але загалом фото детальні та мають природні кольори, контраст і світло; краще фотографує вночі та в темряві.

Samsung Galaxy S23 Ultra – якісна передача кольору з легким ефектом постобробки на обличчях, що прибирає недоліки шкіри; нічні селфі програють по деталізації та роботі зі світлом і кольором

Макро фото

iPhone 15 Pro Max – фотографує ближче та чіткіше, добре передає колір.

Samsung Galaxy S23 Ultra – значно гірше передає колір, але при деяких умовах краще працює зі світлом.

Також Samsung має 200 МП модуль на який виходять дуже деталізовані фото, але це доволі не універсальний обʼєктив, який до того ж фотографує доволі повільно, так що опція доволі вузькоспеціалізована.

З Apple iPhone 15 Pro Max та Samsung Galaxy S23 Ultra можна створювати знімки професійного рівня і цілком покривати навіть професійні потреби можливостями їхніх камер, за умови оптимального освітлення та якщо звісно ці фото не потрібно використовувати для великих комерційних проєктів (білборди, масштабна реклама тощо). Виходячи з результатів можна зробити висновки, визначитись по пріоритетах та обрати кращий смартфон для себе.

За посиланням на Google Drive знаходяться всі фото в оригіналі – їх можна завантажити та переглянути в повному розмірі. Фото розсортовано на теки по розділах як в огляді; в iPhone також є тека  Samsung для порівняння фотографій з обох пристроїв між собою, а не тільки для порівняння звичайного та 200 МП обʼєктивів Samsung. Посилання буде активним протягом 3 місяців з моменту публікації огляду.

Виражаємо подяку магазину Stylus.ua за надані для огляду смартфони Apple iPhone 15 Pro Max та Samsung Galaxy S23 Ultra

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: