Огляд MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM: майже ідеальна відеокарта для роботи та ігор

Опубликовал
Дмитрий Спасюк

Довгоочікуване Super-поповнення в сімействі NVIDIA ADA нарешті дісталося України. Сьогодні на огляді MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM універсальна відеокарта середнього класу, а також поліпшена версія і без того вдалої RTX 4070. Протестували новинку в робочих програмах, синтетичних тестах, виміряли енергоспоживання, нагрівання, а також перевірили кілька вимогливих ААА відеоігор з максимальними налаштуваннями графіки.

Технічні характеристики MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM

Технічні характеристики MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM
Інтерфейс PCI-E 4.0 x16
Техпроцес 5 nm
Частота VRAM 21 000 МГц
Частота GPU 2655 МГц
Об’єм VRAM 12GB GDDR6X
Шина пам’яті 192-bit
Виходи DisplayPort x 3 (v2.1)
HDMI  x 1 (v1.4)
Ядра CUDA 7168
Роз’єм живлення 16 Pin
Енергоспоживання 245 W
Рекомендований БЖ 650 W
Габарити 307 x 125 x 46 mm
Займає місць 2 slots

Тестовий стенд

MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM тестували на базі комп’ютера з такими компонентами:

Комплектація та вигляд

MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM надійно запакована в фірмову коробку та одягнена в антистатичний пакет. Крім відеокарти та паперової документації в комплекті є перехідник 2×8 pin > 16 pin і опора для підтримки радіатора. Насправді модель досить легка і майже не прогинається під власною вагою, та подарунок зайвим не буде.

Курс-професія "Web Design" від Skvot.
Для тих, хто давно хоче опанувати професію вебдизайнера, але не знає, з чого почати.Після 4 місяців навчання — старт в карʼєрі з двома кейсами у портфоліо.
Програма курсу і реєстрація

Звісно, наявність роз’єму 16 pin може розчарувати після 8 pin в RTX 4070, але не проблема з комплектним перехідником. В огляді не використовували опору і перехідник, адже тестовий ПК вже має опору в корпусі, а БЖ підтримує стандарт PCI-E 5.0.

Плата MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM мініатюрна (приблизно половина довжини радіатора). Товщина відеокарта приємно дивує, це одна з найтонших моделей такого класу, якій цілком пасує подібна система охолодження. За продування радіатора відповідають три вентилятори, які добре впоралися зі своєю роботою в будь-яких сценаріях.

Любителі RGB будуть раді бачити невелику область з підсвічуванням логотипа MSI. Керувати світлом, синхронізуючи його з усім ПК, можна в програмі MSI Center.

Робоча продуктивність MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM

Тестували відеокарту MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM в синтетичних тестах, програмах для рендеру 3D графіки, нейронних мережах та утиліті для обробки фото.

Тест Geekbench 6 Vulkan та Open CL показує непоганий відрив від молодшої моделі. Герой огляду буквально дихає в спину дорожчій RTX 4070 Ti.

Результати 3D Mark Time Spy показали, що графічний прискорювач швидший за 94% всіх комп’ютерів. Це схоже на правду, адже велика частина користувачів досі експлуатують відеокарти 5-10 річної давності.

Схожа картина спостерігається в інших бенчмарках, таких як Blender Benchmark 4.0. Відеокарти RTX 4000 ідеально підходять для рендеру графіки, відправляючи в глибокий нокаут попередників RTX 3000.

Для тесту розгорнули нейронну мережу Stable Diffusion та провели кілька експериментів. Зі стандартними налаштуваннями зображення 512х512 генеруються кожні 3-5 секунд. Картинки вилітають наче під час серійного знімання фотоапаратом.

Апскейл з допомогою Gigapixel AI повністю завантажує відеокарту, а також на 50% процесор Ryzen 9 7900. Завдання було непростим – збільшити роздільну здатність JPEG файлу з 18 МП до 240 МП. На обробку одного фото потрібно було 8-10 секунд.

Без відеокарти процесор довго мучив би ці зображення. Цікаво й те, що ця програма потребує великої кількості оперативної пам’яті – споживання коливалося від 8 до 15 ГБ. Пам’ять GPU при цьому використовувалася мало.

Крім цього оцінили потужність новинки відносно моделей 2023 року. Порівняння робили з відеокартами, які були на оглядах в ITC минулого року.

Детально про них можна прочитати в окремих матеріалах. Пропонуємо ознайомитися з цими цікавими моделями в редакційних оглядах:

Прямого конкурента в новинки немає, якщо не брати до уваги потенційне зниження цін на AMD RX 7900 XT. В робочих сценаріях NVIDIA в рази продуктивніша за «червоних», та як справи у відеоіграх? Досі чимало користувачів обирають графічні прискорювачі виключно для перегляду YouTube та ПК геймінгу, тому перевіримо як справляється RTX 4070 Super з відображенням «намальованих чоловічків на екрані».

Ігрова продуктивність

Протестували новинку в досить вимогливих забавках з максимальними налаштуваннями графіки. Бенчмарки проводили з використанням фірмових технологій NVIDIA та без них. Можна впевнено заявити, що потужності MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM вистачає для найвимогливіших геймерів з Quad HD моніторами.

Продуктивності достатньо і для Ultra HD, хоча лічильник FPS вже не такий дивовижний. Об’єму відеопам’яті вистачить для будь-яких відеоігор, хоча в окремих проєктах наближалися до відмітки 12 ГБ. Все ж, цю модель не назвати ідеальною для 4K 2160p.

Умовні позначення:

  • HIGH – високі налаштування графіки (в Alan Wake 2 це «ультра»);
  • ULTRA\EXTREME – максимальні налаштування графіки;
  • FG – генерація кадрів NVIDIA;
  • DQ – DLSS в режимі Quality;
  • RT – трасування променів;
  • NY – локація New-York у MFS 2020 (найважча в грі);

A Plague Tale Requiem комфортно грати з будь-якими налаштуваннями графіки. Генератор кадрів в цьому проєкті працює чудово і з ним можна отримати 120-150 FPS на Quad HD моніторах. Вмикати DLSS не обов’язково для 2K, а для 4K краще не ігнорувати цю технологію.

Alan Wake 2 дивує своєю красивою графікою та високими вимогами. З профілем HIGH (максимальний) маємо більше ніж 60 FPS без апскейлу, а з використанням генерації кадрів можна собі дозволити трасування променів. В 4К Ray Tracing краще не вмикати.

Baldur’s Gate 3 має добру оптимізацію і працює плавно з будь-якою роздільною здатністю. Бавитися можна без DLSS, навіть, в 4К. Стабільні 60+ FPS гарантовані і в більш важких локаціях.

Cyberpunk 2077 грати можна з трасуванням променів і без них. З 100+ FPS та ультра графікою з максимальними параметрами RT грати приємно. Перехід до 4К можливий, але не без компромісів – з Frame Generation 60 FPS вже не відчуваються такими плавними, «желейність» керування присутня.

MFS 2020 відразу відправляє систему в CPU Bottleneck, якщо запустити найважчу локацію New York. Процесор ледве видає 40-60 FPS, а використання FG збільшує цей показник у два рази, згладжуючи графік фреймтайму.

Forza Horizon 5 ідеально оптимізована, тому впевнено можна виставляти налаштування EXTREME (вищі за ультра). 100+ FPS гарантовано навіть для власників Ultra HD моніторів.

Енергоспоживання та нагрів

Відеокарта MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM споживає 230-235 Вт в стрес тесті Furmark. З розетки можна розраховувати на 250-260+ Вт, залежно від якості блока живлення.

В деяких іграх енергоспоживання значно менше і ледь доходить до 200 Вт. До того, обмеживши FPS до 60 в Forza Horizon 5 отримуємо неймовірні результати: 50-60 Вт енергоспоживання (іноді менше), температура 45 градусів, вентилятор 999 об/хв і продовжував знижувати частоту обертання. Навіть GTX 1650 споживає більше електроенергії з повним навантаженням.

Радіатор без проблем впорався зі своєю  роботою – задня частина нагрівалася до 48-50 °C в найгарячіших точках. Решта поверхні радіатора була в межах 35-45 °C.

Датчики фіксували до 66-67 °C на чипі в Furmark. Найгарячіша точка мала 77-78 °C. Пам’ять нагрілася до 64 °C. Через 30 хв тестування вентилятори набрали 1444 об/хв і залишалися досить тихими. За пів метра від корпуса відчувалося легке шарудіння. Свисту дроселів не спостерігалося.

Конкуренти та ціни

Відеокарта MSI RTX 4070 Super GAMING X SLIM продається за ціною 32 300 грн. Ще якісь 6 місяців тому таку суму просили за звичайну, не Super версію. Вихід новинки спричинив падіння цін на найближчих конкурентів, тому розглянемо кілька відеокарт, в тому числі дешевші моделі NVIDIA RTX 4070 та AMD RX 7800 XT.

Sapphire Radeon RX 7800 XT 16GB має більший об’єм VRAM, хоча програє новинці в робочих завданнях та іграх. Головним козирем цієї моделі є вартість, яка складає 24 800 грн.

PowerColor Radeon RX 7900 XT Hellhound помітно здешевіла і тепер цю відеокарту можна купити неофіційно за 36 000 грн. Перевагою є великий об’єм пам’яті 20 ГБ.

Asus GeForce RTX 4070 Dual White OC 12GB є гідним варіантом для економних та компактних систем. Відеокарта має низькі вимоги до БЖ (1х8 pin) і влізе в будь-який корпус. Ціна 23 700 грн.

Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti EAGLE OC 12G rev. 2.0 трохи дорожча за героя огляду і пропонує дещо вищу продуктивність. За таку масивну версію з трьома вентиляторами доведеться віддати від 35 000 – 36 000 грн.

 

Disqus Comments Loading...