
Тут знов намішано все до купи. Давайте розберемося. По-перше, треба завжди виходити з принципу раціональності, тобто обирати пристрій з тим функціоналом, який тобі потрібен. Далі по кожному пункту окремо.
Автономність
Так, це проблема багатьох пристроїв цього типу. Проте, є варіанти, які тримають від 5-7 днів без підзарядки. Так, це досягається здебільшого відсутністю певних функцій, які є в тих же гелексі, проте більшість людей все одно не користується всім функціоналом. У мене годинник з вимкненим always-on дисплеєм, періодичним вимірюванням пульсу та 3-5 тренуваннями на тиждень заряджається приблизно раз на 7-8 днів. Інколи навіть рідше. Така періодичність зарядки мене цілком влаштовує, бо той же смартфон інколи двічі на день доводиться заряджати.
Сповіщення
Взагалі не розумію, чому це вада? Автор правильно пише, що це позиціонується, як кілер-фіча, але так воно і є для переважної більшості людей. Але далі щось думка звернула не туди. Постійні повідомлення – це не проблема смартгодинника – це проблема смартфона, з якого вони надходять. Тож «дратівливі» повідомлення від ігор, соцмереж і подібного треба банально вимикати в налаштуваннях цих програм, а не «дратуватися», коли вони тобі на годинник приходять.
Я не знаю, як роблять всі, але, враховуючи кількість повідомлень в сучасному світі, особисто я і так вимикаю майже всі, які не стосуються моєї професійної або особистої діяльності. І тоді смартгодинник повністю виконує свою функцію — допомагає швиденько подивитися, що прийшло без необхідності діставати смартфон.
Крихкість
Спортивні функції
Тут я певною мірою погоджуюсь з автором в тому сенсі, що якщо людині потрібен саме фітнес-трекер для специфічних завдань, то треба брати спортивний годинник із нагрудним пульсометром на додачу для бігу, або щось інше, якщо ви турист, і так далі.
Але є одне але – це якщо ви дійсно займаєтесь якимось видом спорту на близькому до професійного рівні. На прикладі бігу: так, якщо ви готуєтеся до марафону, то орієнтуватися на показники смартгодинника самсунг/сяомі/епл/абощо дійсно не варто. Але якщо ви бігаєте в повільному темпі 5 кілометрів ранком для підтримки фізичної форми й не бажаєте брати участь у змаганнях, то переплачувати за умовний гармін просто не має сенсу.
Сучасні смартгодинники дадуть вам маршрут/дистанцію/час/пульс тренування на доволі пристойному рівні точності для аматорських занять. І цього цілком вистачить для відстежування прогресу і, як би це не було банально, мотивації.
Тож у підсумку — смартгодинник, як і будь-яка інша річ, повинен просто купуватися раціонально. Він повністю виконує всі функції, які від нього очікуєш, і може бути як марною іграшкою, так і цілком потрібним аксесуаром. І відмовлятися від цього гаджета чи ні — це особистий вибір кожного.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: