Новини Пристрої 31.05.2022 о 13:58

Candela P-8 Voyager – електричне водне таксі на підводних крилах, здатне розганятися до 55 км/год та боротися з 1,5-метровими хвилями

Вадим Карпусь

Автор новин

Шведська компанія Candela представила свій новий електричний водний транспорт Candela P-8 Voyager. Ця новинка призначена для заміни традиційних водних таксі та комерційних пасажирських суден, які зазвичай використовують двигуни внутрішнього згоряння.

Candela P-8 Voyager є електричним човном на підводних крилах. Така конструкція дозволяє човну під час руху парити над поверхнею води та споживати менше енергії. Бортовий контролер польоту (Flight controller) автоматично змінює кут атаки крила, коли човен досягає швидкості 16 вузлів (близько 29,6 км/год), дозволяючи йому відриватися від поверхні води та летіти над хвилями. При швартуванні підводні крила забираються у поглиблення корпусу.

Candela P-8 Voyager – электрическое водное таки на подводных крыльях, способное разгоняться до 55 км/ч и бороться с 1,5-метровыми волнами

Контролер польоту аналізує дані з датчиків, щоб враховувати висоту хвиль та забезпечувати плавність ходу навіть у несприятливих умовах. Система може впоратися з хвилями та кільватерним струменем висотою 120-150 см. Це забезпечується завдяки високому просвіту та швидким регулюванням по крену, тангажу та висоті, які виконуються 100 разів на секунду.

«Ви дійсно отримуєте мореплавні якості 100-футового корабля у 28-футовому», – заявив керівник напрямку комерційних суден Candela Ерік Еклунд.

У компанії також відзначають, що слід, що залишається Candela P-8 Voyager, не більший, ніж у знаменитих венеціанських гондол. Так що такі човни можуть використовуватися в районах, чутливих до хвиль від кораблів.

Candela P-8 Voyager – электрическое водное таки на подводных крыльях, способное разгоняться до 55 км/ч и бороться с 1,5-метровыми волнами

У човні використовується двигун Candela C-POD, спеціально розроблений для суден на підводних крилах. Пара занурювальних електродвигунів забезпечує потужність 50 кВт і безпосередньо передає рух на гребні гвинти, що обертаються в протилежних напрямках, без необхідності в будь-якій проміжній трансмісії. Це знижує рівень шуму, не вимагає використання мастила, рідини для охолодження, і зменшує необхідність технічного обслуговування. Двигуни Candela C-POD можуть працювати без обслуговування до 3000 годин.

Човен Candela P-8 Voyager має довжину 8,5 метра і має місце для 6 пасажирів, крім екіпажу. Він розвиває крейсерську швидкість 20 вузлів (37 км/год) та досягає максимальної швидкості 30 вузлів (55,6 км/год). Транспортний засіб має постійне підключення та підтримує бездротові оновлення, що дозволяє цілодобовому сервісному відділу Candela виконувати віддалене усунення несправностей.

Джерело: electrek


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: