Новини

Долар по 50 гривень — прогноз уряду на 2023 рік

Долар по 50 гривень — прогноз уряду на 2023 рік

Наприкінці 2023 року курс долара сягне 50 гривень, а індекс споживчих цін складе 30,6% — такі показники закладені в макроекономічному прогнозі Міністерства економіки, повідомили джерела ЕП у Кабміні.

Насамперед варто уточнити, що макропрогноз Мінекономіки слугує виключно для розрахунку майбутніх доходів та видатків у бюджеті на наступний рік — відповідно до Бюджетного кодексу, текст бюджету уряд має внести до парламенту не пізніше 15 вересня. Водночас макропрогнози уряду збуваються вкрай рідко. 

Разом з тим, відповідно до макроекономічного прогнозу, на початку 2023 року курс гривні до долара США підвищиться до 42 грн за долар, а наприкінці року гривня девальвує ще сильніше — до 50 гривень за долар. Водночас ВВП України за підсумками 2022 року скоротиться на 33,2%, а наступного року має зрости на 4,6%.

Також в уряді очікують подальшого зростання цін наступного року. Так, закладена у макропрогнозі інфляція за підсумками 2023 року — 30,6% (станом червень вона складала 22,2%). Рівень безробіття, за розрахунками Мінекономіки, має скласти 28,2%, а середня зарплата — 18 508 грн.

Курс
Розробка на Java
Опануйте популярну мову програмування Java у зручний для вас час, та заробляйте від $1000 на початку кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Java

Хай там що, не потрібно бути генієм аналітики чи великим фінансовим експертом, щоб спрогнозувати подальше зростання цін та девальвацію національної валюти, яка, до речі, сьогодні святкує своє 26-річчя, в поточних умовах повномасштабної війни. І, ясна річ, все це відповідним чином позначиться на цінах споживчої електроніки. Кілька днів тому співвласник АЛЛО поділився власною оцінкою, у якій спрогнозував подальше здорожчання електроніки ще на 45-60% впродовж наступних 4-5 місяців.

Співвласник АЛЛО пророкує подальший ріст цін на електроніку – ще на 45-60%


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: