Новини Софт 01.12.2023 о 18:56 comment views icon

Домену .ua — 31 рік. Як проголошували «інтернет-незалежність‎» України?

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Домену .ua — 31 рік. Як проголошували «інтернет-незалежність‎» України?

Українська національна доменна зона ua з’явилася майже одночасно з Незалежністю України — у 1992 році.

Рівно 31 рік тому, 1 грудня, один з основних авторів мережевих протоколів, які застосовуються в Інтернеті та представник організації IANA Джонатан Постел заснував національний домен верхнього рівня для України та вніс відповідні дані в кореневі сервери. До кінця 1992 року були створені публічні домени для адміністративно-територіальних одиниць України — областей, АР Крим, міст Київ та Севастополь.

Адміністратором зони UA в Україні є Hostmaster, яка володіє реєстром і технічною інфраструктурою та працює через акредитованих реєстраторів. За даними компанії, станом на 1 грудня 2023 року зареєстровано 558 433 доменних імен у зоні .ua.

Водночас, як повідомляв Cityhost, російськомовних доменів все ще значно більше, ніж україномовних — наприклад, у зоні kiev.ua зареєстровано майже 40 тис. імен, тоді як в правильній зоні kyiv.ua трохи більш як 3 тис. доменів. Дерусифікація українських доменів не менш важлива, чим перейменування вулиць чи демонтаж пам’яток, для позбавлення від радянського минулого. Сподіваємось, зросійщених доменів поменшає до наступного дня «‎інтернет-незалежності» України, а до ювілею було б непогано, аби вони зникли повністю.

kyiv, а не kiev. У метро Києва з’явилася соціальна реклама на тему дерусифікації українських доменів

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: