Starlink підвищує абонплату для українців з $60 до $75 на місяць, а вартість обладнання — з $600 до $700

Опубликовал
Володимир Скрипін

SpaceX Ілона Маска вирішила переглянути цінову політику Starlink в Україні та підвищити українцям абонплату за користування супутниковим інтернетом — з 29 грудня вона зросте з теперішніх $60 до $75 для наявних користувачів. Водночас комплект необхідного обладнання (термінал, кріплення та Wi-Fi маршрутизатор) також подорожчав — з $600 до $700.

Про підвищення тарифу українських користувачів проінформували у розсилці через електронну пошту, а ті своєю чергою люб’язно поділилися скриншотами “листів щастя” у соцмережах. Окрім того, на офіційному сайті Starlink вже показується нова ціна, яка вже діє для нових користувачів.

 

У SpaceX публічно ніяк не прокоментували, з чим пов’язане подорожчання Starlink для України, проте можна згадати про підвищений попит, особливо на тлі поточних проблем зі зв’язком через російські ракетні обстріли, які  пошкодили чи зруйнували 50% енергетичної інфраструктури України. Ні для кого не секрет, що зараз Україна надзвичайно сильно залежить від Starlink — на нього покладається не тільки українська армія, а й різні урядові структури, мобільні оператори та інтернет-провайдери, решта бізнесу та врешті-решт прості українці. Після обстрілу 23 листопада, який спричинив частковий блекаут та масові проблеми зі зв’язком, українці знову почали цікавитися купівлею Starlink — підтвердженням тому слугують дані Google Trends. Тільки на початок листопада в Україні офіційно нараховувалося понад 20 тис. терміналів, які передали благодійники та різні урядові організації. Зараз, певно, їх ще більше. Наприкінці вересня Маск повідомляв, що загалом Starlink випустив понад 1 млн користувацьких терміналів.

Онлайн-курс "Лідогенерація у B2B" від Laba.
Де шукати нових клієнтів, щоб збільшити дохід компанії та які інструменти лідогенерації застосовувати? Розбираємо покроково та комплексно.
Дізнатись більше про курс

Востаннє Starlink переглядав ціни для українців три місяці тому — тоді місячну абонплату зменшили зі $100 до $60 на місяць. Відтоді сталося кілька гучних скандалів за участю Ілона Маска через обурливі висловлювання мільярдера стосовно війни в Україні та Starlink — спочатку той скаржився, що його компанія втрачає $20 млн щомісяця, покриваючи власним коштом обслуговування супутників Starlink в Україні та натякав на припинення роботи Starlink в Україні, якщо Пентагон не дасть грошей. Наприкінці жовтня 1300 терміналів Starlink, якими користувалися українські військові, тимчасово перестали працювати через невизначеності з фінансуванням. Після критики Ілон Маск повідомив, що SpaceX відкликала лист до Пентагону щодо фінансування, а Starlink й надалі залишатиметься безплатним в Україні попри «втрачання грошей».

Disqus Comments Loading...