Новини Технології 05.10.2023 о 12:15 comment views icon

Стартап Prophetic створює гарнітуру для «‎усвідомлених сновидінь» — їх контролюватимуть ШІ та ультразвук

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Розділ Технології виходить за підтримки

Стартап співпрацює з Card79 — компанією, яка розробила та створила апаратне забезпечення для Neuralink Ілона Маска.

Засновники стартапу — Ерік Волберг та Веслі Беррі, який раніше працював зі співачкою Ґраймс над перетворенням нейронних сигналів у творчість. Їхня основна розробка — «‎перший у світі носимий пристрій для усвідомлених сновидінь», який чіпляється на голову та видає сфокусовані ультразвукові сигнали.

Стартап залучив $1,1 млн від інвесторів — за участю Scout Fund a16z та BoxGroup, венчурного фонду, який першим інвестував у фінтех-компанію Plaid.

Для створення неінвазивного пристрою контролю за сном під назвою «Halo» стартап співпрацює з Card79 — компанією, яка розробила та створила апаратне забезпечення для Neuralink Ілона Маска, що займається розробкою інтерфейсу мозок-комп’ютер.

Ставка Prophetic на апаратне забезпечення для контролю сну відбувається в той час, коли кілька інших стартапів зі штучного інтелекту інвестують у носимі пристрої: Humane AI, заснована у 2017 році колишніми співробітниками Apple, дебютувала зі своїм одягом AI Pin минулого тижня на Паризькому тижні моди; а дизайнер iPhone Джоні Айв і Сем Альтман з OpenAI також обговорюють апаратний проєкт штучного інтелекту.

Волберг і Беррі планують продемонструвати «‎напівробочий» прототип пізніше цього місяця або на початку листопада. Повноцінне випробування відбудеться не раніше третього-четвертого кварталу 2024 року, після завершення річного дослідження з візуалізації мозку, а поставку пристроїв клієнтам запланували на весну 2025-го.

Співзасновники мають високі мрії, типові для сучасного технологічного стартапу, а сам Волберг порівнює свою компанію з OpenAI.

Усвідомлені сновидіння

Усвідомлені сновидіння виникають, коли людина розуміє, що бачить сон і може його контролювати. Ідея давно захоплює громадськість і спільноту нейронауковців (у попкультурі це відзначилось у фільмах «‎Матриця» та «Початок», а тематична спільнота Reddit (r/LucidDreaming) налічує понад 500 000 учасників).

Нейронаукові дослідження цієї теми стартували ще у 1970-х роках, але інтерес до неї зріс із розширенням поля когнітивної нейронауки.

Волберг каже, що побачив свій перший усвідомлений сон у віці 12 років, і хоча він точно не пам’ятає, що зробив, називає це «найглибшим досвідом у житті». У коледжі він бачив усвідомлені сновидіння двічі на тиждень і тоді зрозумів, що хоче створити спосіб використовувати цю практику для дослідження свідомості на глибшому рівні.

Тим часом Беррі має практичніший досвід у створенні нейротехнологічних прототипів: зокрема, передачі даних ЕЕГЕлектроенцефалографія (ЕЕГ) – метод, що досліджує функціональний стан кори головного мозку, шляхом графічної реєстрації його біоелектричної активності. у нейронну мережу — модель штучного інтелекту, розроблену Google, щоб досліджувати, що люди можуть бачити у своїй свідомості (саме цим він займався з Ґраймс).

«Ерік підійшов до мене і розповів, над чим він працює. Я не думав, що на той час ця технологія існує — ми не можемо викликати сни, не кажучи вже про усвідомлені, тож як це можливо? Визначальним став момент, коли я зрозумів, що ти сам по собі не викликаєш стан сновидіння — хтось уже бачить сни нормально, що трапляється у більшості людей кілька разів на тиждень. Ви просто активуєте префронтальну кору, і вона стає усвідомленою» — розповідає Беррі.

Волберг і Беррі розраховують на результати річного дослідження з візуалізації мозку від Інституту Дондерса, щоб надати достатньо навчальних даних для роботи ШІ на пристрої Halo.

Дані про мозок, які шукають у дослідженні, — це гамма-частоти — найшвидша вимірювана «смуга» частот мозкових хвиль, які виникають у стані глибокої зосередженості та є ознакою активної префронтальної кори головного мозку, що вважається визначальною характеристикою усвідомлених сновидінь.

У той час як сучасні провідні моделі, які лежать в основі таких інструментів, як ChatGPT OpenAI, займаються введенням і виведенням тексту, Беррі прагне зробити щось інше з Prophetic. Його план полягає в тому, щоб за допомогою нейронної мережі декодувати дані зображення мозку в «токени», а потім передати їх у модель таким чином, щоб вона могла їх зрозуміти.

«Ви можете створити цей замкнутий цикл, у якому модель навчається та з’ясовує, які послідовності станів мозку мають відбутися, щоб максимізувати активацію префронтальної кори», – сказав Беррі.

За ідеального результату прототип пристрою зможе використовувати сфокусований ультразвук для стимуляції префронтальної кори головного мозку людини під час сновидіння.

Джерело: CNBC

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: