Tesla звільнить близько 14 тис. співробітників — 10% усього штату

Опубликовал
Володимир Скрипін

На початку місяця Tesla вперше за чотири роки відзвітувала про падіння продажів електромобілів, а зараз лідер ринку готується звільнити щонайменше 14 000 співробітників — 10% від усього штату (140 473) на початок 2024 року. Про це пишуть Electrek та Reuters, які отримали копію внутрішнього листа-розпорядження, розісланого від імені CEO Ілона Маска.

Оновлено [17:45]: Віцепрезидент з технологій Дрю Багліно (на фото вище — зліва від Маска) Tesla підтвердив, що прийняв важке рішення завершити кар’єру в компанії після 18 років роботи. Він лишався головним технологічним гуру після того, як у 2019 році Tesla залишив співзасновник і головний технічний директор Джефф Штробель. За його каденції Tesla створила нове покоління батарей 4680 та стала лідером з продажів електромобілів на світовому ринку.

За даними журналіста Bloomberg, разом з іншими Tesla покинув Рохан Патель, який обіймав посаду віцепрезидента зі зв’язків з громадськістю та розвитку бізнесу.

Курс English For Tech course від Enlgish4IT.
Лише 7 тижнів по 20-30 хвилин щоденного навчання допоможуть вам подолати комунікативні бар'єри. Отримайте знижку 10% за промокодом ITCENG.
Дійзнайтеся більше

Які саме команди Tesla скоротять, наразі невідомо. У зверненні до працівників CEO Tesla Ілон Маск назвав рішення про звільнення найгіршим, але вимушеним і необхідним.

«Це те, що найбільше ненавиджу, але це потрібно зробити. Це дозволить нам бути більш ощадливими та інноваційними до настання фази зростання у наступному циклі».

Ілон Маск,

Співзасновник та гендиректор Tesla

За підсумками першого кварталу 2024 року Tesla “перемогла” BYD після першого нокдауну в останньому кварталі 2023 року та повернула собі лідерство на світовому ринку електромобілів. Але продажі у Tesla в річному вираженні впали вперше з коронавірусного 2020-го: сумарно компанія Ілона Маска відвантажила клієнтам 386 810 електромобілів — на 8,5% менше, ніж в аналогічному кварталі 2023 року (422 875).

Повний фінансовий звіт Tesla опублікує 23 квітня, тоді зможемо дізнатися, наскільки сильно погіршаться ключові фінансові показники — лише пригадаємо, що наслідки цінової війни не забарилися. Станом на зараз компанія Ілона Маска вичерпала потенціал подальшого зниження цін в Китаї, який лишається для компанії найбільшим ринком, і рентабельність продовжує падати на тлі сповільнення зростання в Європі та США.

На початку квітня Reuters повідомило, що Tesla передумала випускати доступний електромобіль Model 2 за $25 000, який вперше Маск анонсував у 2020 році, й натомість вирішила зосередитися на новому роботаксі, чиї терміни виходу з 2020 року вже з’їжджали кілька разів. У відповідь Ілон Маск назвав повідомлення Reuters “брехнею” та анонсував анонс роботаксі 8 серпня. Існує припущення, що насправді Tesla не скасовувала вихід Model 2, а 8 серпня Tesla представить два однакових на вигляд моделі авто: однією з них буде роботаксі без керма і педалей, а іншою — компактний автомобіль. Одночасно Tesla може анонсувати старт виробництва Robotaxi, і посунути версію з кермом та педалями на пізнішу дату.

Disqus Comments Loading...