Новини Технології 11.08.2023 о 14:37 comment views icon

В Google кажуть, що видалення старих статей не допоможе піднятися в пошуковій видачі. І радять так не робити

author avatar

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Розділ Технології виходить за підтримки

Google відреагував на нещодавні «махінації» CNET з видаленням «тисяч» статей у намаганні показати, що навіть інтернет не вічний обійти систему та піднятися у пошуковій видачі вище конкурентів.

Що кажуть в Google

Ситуацію прокоментував гуру SEO Денні Салліван, який обіймає в Google посаду фахівця зі зв’язків з громадськістю (його сфера відповідальності — Пошук). Він заявив, що така SEO-оптимізація може перемкнути увагу Google на інший контент, але глобально ні на що не вплине і точно не допоможе сайту піднятися вище у пошуковій видачі.

Одна з ключових заяв Денні Саллівана з Google щодо покращення ранжування шляхом видалення старих статей

Також в Google уточнили, що кількість старих матеріалів на тому чи іншому сайті ніяк не впливає на рейтинг свіжих публікацій, оскільки компанія не обліковує такі матеріали й не помічає сайти якимись маркерами “свіжості”.

Знову CNET намагається маніпулювати пошуком Google

Серед перших на чергові оригінальні експерименти CNET звернуло увагу видання Gizmodo —  автори дослідження, вивчивши архівні версії сторінок, з’ясували, що до середини липня 2023 р. тексти видаляли невеликими партіями, а після цього темпи різко зросли. За оцінками Gizmodo, адміністрація CNET видалило «тисячі» статей, намагаючись так дати Google чіткий «сигнал», що сайт не застарів і досі актуальний.

Безпощадне SEO: CNET видаляє тисячі старих статей, щоб покращити ранжування в пошуку Google

CNET заснували у 1994 році — це одне із найстаріших та досить авторитетних видань про технології. А нам залишається пригадати, що це далеко не перший такий пікантний технологічний інцидент з участю CNET за відносно короткий проміжок часу. Пам’ятаєте скандал на початку року сайт — через приховане використання алгоритмів штучного інтелекту для написання окремих матеріалів, а також переписування підводок, щоб маніпулювати алгоритмами Google та підіймати їх вище у пошуковій видачі. Зрештою з’ясувалося, що майже половина матеріалів авторства роботів-журналістів містила помилки, а CNET попри критику не відмовився від сумнівної практики.

Насамкінець залишається пригадати досить комічний випадок з минулого, коли тодішній простибоже президент США Дональд Трамп звинувачував Google у перекрученні видачі та навмисній демонстрації поганих новин про нього, а гендиректор Google Сундар Пічаї пояснював Конгресу, чому на запит «ідіот» пошуковик видає фото Дональда Трампа. Це відбувалося у 2018-му (1 та 2) і тоді нас непогано розважило.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: