Новини

Wikimedia «не відступить»: відповідь на погрози Росії заблокувати Wikipedia через статтю про російсько-українську війну

Wikimedia «не відступить»: відповідь на погрози Росії заблокувати Wikipedia через статтю про російсько-українську війну

Організація Wikimedia Foundation виступила із заявою на підтримку російських волонтерів Wikipedia після вимог запровадження цензури з боку влади РФ. У вівторок Роскомнагляд пригрозив заблокувати Wikipedia в Росії через російськомовну сторінку, присвячену вторгненню Росії в Україну. Російський регулятор заявивши, що вона містить, серед іншого, «хибні повідомлення» про жертви війни та наслідки економічних санкцій.

«…Ми не відступимо перед спробами цензурувати та залякати членів нашого руху. Ми підтримуємо нашу місію щодо надання світу безплатних знань», – йдеться у заяві Wikimedia Foundation.

Роскомнагляд вимагає від Wikimedia коректувань користувацьких правок у версії статті від 27 лютого. Російський регулятор стверджує, що стаття несе неточну «інформацію про численні жертви серед військовослужбовців Російської Федерації, а також цивільного населення України, у тому числі про кількість дітей», а також заяви про «необхідність зняття коштів з рахунків» у банках РФ у зв’язку з санкціями, введеними іноземними державами.

У Wikimedia Russia назвали претензії «фундаментально неможливими» для оцінки і закликали уряд не блокувати доступ до статті — це фактично потребувало б блокування доступу до всього ресурсу Wikipedia. Також наголошується, що сторінка постійно змінюється завдяки роботі численних редакторів.

Курс
Розробка на Java
Опануйте популярну мову програмування Java у зручний для вас час, та заробляйте від $1000 на початку кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Java

Джерело: The Verge


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: