Новини Новини 05.04.2022 о 13:38 comment views icon

Звіт ООН: для «життєздатного майбутнього» необхідно вдвічі скоротити викиди парникових газів вже цього десятиліття

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg

Вадим Карпусь

Автор новин

ООН підготувала нову доповідь про кліматичні зміни на Землі. Автори доповіді стверджують, що вже цього десятиліття світ зобов’язаний удвічі скоротити викиди парникових газів. Для досягнення цієї мети людству необхідно швидко перейти на чисту енергію, скоротити споживання енергії та впровадити технології, які можуть уловлювати частину вуглекислого газу, що викликає нагрівання нашої планети.

У підготовці доповіді брали участь сотні провідних вчених-кліматологів. У документі викладаються заходи, необхідні для запобігання тотальній кліматичній катастрофі. Фактично документ містить один ключовий заклик до дії – «швидкого та глибокого» скорочення викидів парникових газів у всіх секторах.

Доповідь ґрунтується на попередніх дослідженнях, які показують, що глобальне потепління більш ніж на 1,5 градуса Цельсія буде руйнівним для людей та дикої природи у всьому світі. За даними документа, людство підійшло тривожно близько до того, щоб подолати цей поріг. Ми можемо переступити межу вже до 2030 року.

Уникнути екологічної катастрофи вдасться, якщо внести істотні зміни у вироблення та споживання енергії вже в цьому десятилітті. Для цього необхідно скоротити викиди парникових газів наполовину. Довгострокова мета полягає в тому, щоб досягти нульового рівня викидів парникових газів до середини століття. Це дозволить зберегти стабільні середні глобальні температури.

У доповіді йдеться, що технологія, необхідна для досягнення цієї мети, вже є у нас під рукою. Витрати на сонячну та вітрову енергію та батареї для зберігання відновлюваної енергії вже впали на 85% з 2010 року. Аналогічне зниження цін на електромобілі зменшить забруднення вихлопними газами. Зрештою, кажуть автори, також необхідно змінити повсякденну поведінку, щоб насамперед скоротити споживання енергії. У містах має бути зручно пересуватися пішки, велосипедом або громадським транспортом. Зі свого боку, інвестори можуть відмовитися від викопного палива, а споживачі можуть просто споживати менше. Також у звіті йдеться про необхідність використання технологій, що вловлюють та видаляють CO2 з повітря. Їх необхідно застосовувати при подальшому використанні викопного палива.

Джерело: The Verge

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: