Партнерський проєкт Партнерський проєкт 14.07.2022 о 09:54 comment views icon

Новий український месенджер Dober: постквантова криптографія, конфіденційність, виділені сервери для бізнесу

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Українці розробляють захищений месенджер Dober, який стане у пригоді бізнесу, армії та просто для внутрішнього ринку. Через застосунок люди зможуть обмінюватися повідомленнями й аудіо, файлами, фото та відео, а також керувати закритими групами. Зараз команда шукає інвесторів і розробників, які допоможуть у розвитку продукту. 

У партнерському матеріалі з Dober розповідаємо, які будуть функції у сервісу та на якій стадії проєкт зараз. 

Партнерський матеріал?

Чому вирішили створити месенджер 

Ідея стартапу з’явилася після збою сервісів Google на початку 2021 року, через що перестали працювати YouTube, Gmail, Google Meet, Google Drive.

Рік тому команда Dober, яка поєднала кілька розробників, почала аналізувати випадки, коли відбувався витік інформації користувачів з різних соціальних проєктів. Так вирішили створити сервіс для конфіденційного спілкування.

«Нинішня ситуація в Україні показала, наскільки важливо мати власний месенджер і не покладатися на Viber, WatsApp чи Telegram. Адже всі вони мають канали збору інформації про користувачів та їхнє листування», – каже команда Dober.

 

Команда Dober

 

Наприклад, 2021 року організація Property of the People оприлюднила документ про те, що ФБР має можливість читати інформацію користувачів з найпопулярніших месенджерів у світі.

Дивіться відео про переваги месенджера за посиланням

 

Яким буде месенджер Dober 

Dober – це безкоштовні застосунки для Android та iOS і вебверсія, що працює без встановлення спеціальної програми на телефон або комп’ютер. Також у продукт входить корпоративний сервер на базі ОС Linux. 

Команда розробників хоче розвивати продукт у двох напрямах – це буде і корпоративний, і публічний месенджер на основі блокчейну з можливістю інтегрувати криптовалютний гаманець. 

Корпоративний Публічний
– особистий сервер;
– повний контроль над інформацією;
– обмежений доступ (тільки співробітники);
– анонімність користувача;
– повна конфіденційність передачі та зберігання корпоративної інформації.
– безкоштовний доступ;
– загальнодоступний сервер;
– конфіденційність особистого листування;
– месенджер на базі блокчейну.

Через Dober користувачі зможуть обмінюватися текстовими повідомленнями й аудіо, файлами всіх форматів, фото та відео, а також створювати закриті групи і керувати ними.

Зв’язатися з командою Dober можна через сайт та електронну пошту

 

Плюси продукту: від корпоративного сервера до шифрування даних 

  • Наскрізне шифрування не підвладне сучасним комп’ютерам для зламу. Тобто продукт працюватиме за унікальною постквантовою криптографією, яку не використовує жодний з публічно доступних протоколів.
  • Конфіденційність користувачів – немає прив’язки до номера телефону чи електронної пошти, відсутня інтеграція з телефонною книгою. 
  • Відстежування сесій за пристроями. Користувач завжди може подивитися, на яких пристроях він заходив до месенджера, а також роз’єднати сесію, якщо він забув вийти з неї. 
  • Обов’язковий захист застосунку PIN-кодом: немає інтеграції з механізмами безпеки Android та iOS.
  • Сервіс не збиратиме дані про користувачів і не передаватиме стороннім сервісам інформацію, а саме номери телефонів, інтереси тощо.
  • Виділений сервер, підконтрольний власнику інформації. Тобто в корпоративного клієнта буде свій сервер з тим колом користувачів, яких він допустить.
  • Централізоване зберігання зашифрованої інформації на сервері. Тобто конфіденційні дані бізнесу відсутні на пристроях користувачів, а втрата гаджета не призведе до втрати інформації. 

Новий месенджер буде цікавий звичайним користувачам, бізнесу та корпораціям для внутрішнього спілкування, а також армії – завдяки зашифрованому надійному зв’язку.

«Наші військові не повинні користуватися, навіть в особистих цілях іноземними ІТ-продуктами. Треба брати приклад зі Швейцарії, де військовим заборонили користуватися іноземними месенджерами», – кажуть творці програми.

Як працює наскрізне шифрування інформації, можна подивитися тут

 

Що далі 

Команда Dober сподівається, що ініціатива розвиватиметься. Першим етапом має стати випуск релізу корпоративного месенджера, а другим – створення пілотної версії публічного месенджера. 

«Для цього нам потрібно трішки доробити адресну книгу – зробити глобальну адресну книгу й особисту адресну книгу. Якщо не буде форс-мажорів, то восени плануємо перший запуск», – кажуть розробники. 

Перша версія міститиме не дуже великий набір функцій: обмін текстовими повідомленнями, аудіо, фото, відео та файлами. Функціонал застосунку планують постійно збільшувати, щоб він відповідав вимогам користувачів і корпоративних замовників. Також Dober веде переговори з компаніями, які перевіряють IT-безпеку, щодо тестування захищеності продукту. Йдеться про надійність наскрізного шифрування, якість захисту від зовнішніх і внутрішніх порушників. 

Зараз команда шукає партнерів, інвесторів і розробників, які допоможуть у розвитку. Усіх, у кого виник інтерес до проєкту з фінансового, технічного або будь-якого ще боку, у Dober просять писати на електронну пошту

 

Партнерський матеріал?

Зв’язатися з командою Dober

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: