Партнерський проєкт Партнерський проєкт 10.01.2023 о 14:59 comment views icon

Продажі та маркетинг на аутсорсі: економлять час на пошуки команди, гроші та дають результат через три місяці

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/02/favicon-itc-96x96.png

Зараз увесь бізнес живе в умовах багатозадачності. Щоб постійно розвиватися, потрібно сконцентруватися на створенні якісного продукту, скласти план продажів, подбати про рекламу, а ще не забути допомогти ЗСУ і придбати генератор. Зараз уже нікого не здивуєш дистанційними бухгалтерією чи юридичним відділом, але це не єдині відділи, які бізнес виводить назовні.

У партнерському матеріалі із Solve Marketing засновник Solve Marketing Сергій Соловйов і старший керівник проєктів G Consulting Сергій Поліщук розповідають про приклади віддаленого відділу маркетингу і продажів. 

І якщо ви хотіли запустити новий бізнес з мінімальними витратами часу на пошук команди чи оптимізувати процеси у проєктах, що вже працюють – ця колонка стане у пригоді.

Крім того ви можете отримати безоплатну консультацію фахівців щодо маркетингу та збільшення продажів, а також PDF-книгу, що допоможе вам побудувати ефективний відділ диджитал-маркетингу. Щоб отримати їх, заповніть форму.

Партнерський матеріал?

На якому етапі бізнес під’єднує віддалені відділи

Серед бізнесів, які віддають продажі та маркетинг на аутсорс, є два сегменти підприємців: 

 • ті, що будують бізнес і від самого початку намагаються передати всі ключові компетенції назовні;
 • ті, що масштабуються чи перебудовують бізнес або бачать, що у внутрішніх відділах щось йде не так.

Розберемо кожну ситуацію окремо.

1. Коли бізнес від самого початку під’єднує віддалені відділи

Логіка таких підприємців полягає в тому, що бути експертом у своїй сфері не означає вміти залучати потенційного клієнта й ефективно продавати.

У цьому випадку віддалений відділ маркетингу допоможе проаналізувати ринок, конкурентів, розробить стратегію і прорахує бюджет на її реалізацію. І, звісно, допоможе знайти спільну мову з майбутніми клієнтами і зробити ваш бренд впізнаваним.

А віддалений відділ продажів допоможе отримати прибуток від нового проєкту. Кожен клієнт зазвичай дістається дорогою ціною, тому потрібно швидко налагодити контакт, з’ясувати потреби, професійно вести базу в CRM і закривати якомога більше угод.

Підприємці, які будують новий бізнес за допомогою віддалених відділів, аргументують своє рішення тим, що це простіше, ніж шукати потрібних фахівців у штат, контролювати та відстежувати їхню ефективність.

2. Що робити, коли бізнес уже працює, але клієнтів недостатньо або з відділом продажу щось не так

Насправді власник бізнесу може налагодити роботу відділу продажів, тільки якщо він сам має необхідні навички та час, щоб робити це.

В іншому випадку ми отримуємо звернення зі схожими «симптомами»:

  • потенційні клієнти губляться;
  • важко оцінити ефективність;
  • немає KPIs;
  • бракує скриптів;
  • інформація про клієнтів зберігається в Excel, блокнотах або головах співробітників.Продажі та маркетинг на аутсорсі: економлять час на пошуки команди, гроші та дають результат через три місяці

 

«Після проведення бізнес-аналізу ми пропонуємо розвʼязати ці питання з допомогою підключення нашого відділу продажів», – розповідає Сергій Поліщук.

З маркетингом ситуація схожа. 

Власники бізнесів, які звернулись до Solve Marketing, раніше постійно «працювали маркетологами» у своїх компаніях:

 • розробляли стратегії;
 • шукали виконавців і контролювали їхню роботу;
 • звільняли виконавців і шукали нових;
 • писали рекламні тексти;
 • ставили технічні завдання та давали правки до рекламних креативів;
 • писали ТЗ на розроблення сайтів і лендінгів й багато чого ще.

Так відбувалося тому, що власники бізнесів не вірили, що хтось ще може це зробити, й боялися відпустити процеси, які у професійному відділі давно налагоджені. Але згодом до них усе ж таки прийшла думка, що необхідно віддати маркетинг на аутсорс.

Продажі та маркетинг на аутсорсі: економлять час на пошуки команди, гроші та дають результат через три місяці«Звісно, що, працюючи з віддаленим відділом, власник бізнесу може і далі узгоджувати матеріали на фінальному етапі. Але часу на операційний маркетинг йде значно менше, – коментує Сергій Соловйов. – Вивільняється енергія, яку власник бізнесу починає витрачати на стратегічні завдання та нетворкінг».

Отже, на будь-якому етапі вашого бізнесу звернутися по допомогу до експертів стане рішенням, яке приведе до позитивних змін.

Якщо ви читаєте цю статтю і вже впізнали себе – першим кроком до цих змін буде безоплатна консультація професіоналів:

*Бонус – безкоштовна PDF-книга «Відділ диджитал-маркетингу», яка допоможе вам побудувати ефективний відділ диджитал-маркетингу та подружити його з відділом продажів.

 

Які спеціалісти працюють у віддалених відділах

Сергій Поліщук:

У нашій команді 40 людей, у портфоліо яких робота над проєктами Life, «Золотий Вік», «Інтертелеком», «Цитрус». Щоразу ми збираємо команду, яка повністю задовольняє потреби бізнесу. Що стосується віддаленого відділу продажу, над кожним проєктом у нас зазвичай працюють:

 • директор з розвитку, його середній досвід роботи на посаді – дев’ять років;
 • керівник проєкту;
 • керівник відділу продажів;
 • менеджери із продажів, які за 2022 рік досягли показника продажів для клієнтів у $67 млн.

Крім того, ми залучаємо за потреби:

 • бізнес-аналітика;
 • бухгалтера;
 • HR та рекрутера;
 • юриста.

У такий спосіб ми охоплюємо весь процес від підбирання кадрів до проведення угоди, підписання договору й отримання оплати.

Сергій Соловйов:

Над проєктами наших клієнтів працюють:

 • маркетологи з досвідом від п’яти до 14 років;
 • вебдизайнери із проєктами для топових компаній у портфоліо;
 • менеджери проєктів, які вже керували великими командами чи власним бізнесом;
 • фахівці зі створення контенту із глибоким розумінням маркетингу;
 • фахівці з лідогенерації рівня middle і вище.

Крім того, ми залучаємо зовнішніх підрядників для специфічних завдань проєкту. Наприклад, якщо цільова аудиторія проєкту спілкується англійською для роботи над контентом ми знаходимо перекладачів. Якщо необхідно розробити або зробити новий сайт — залучаємо веброзробника. Також  ретельно підбираємо інтеграторів CRM, аналітиків. За роки роботи вже є велика база виконавців, яким ми довіряємо і з якими спілкуємось одною мовою.

Скільки це коштує 

«Зазвичай компанії, що звертаються до нас, швидко розуміють доцільність співпраці. Створення внутрішнього відділу потребує пошуку, адаптації, організації роботи, навчання – і це крім видатків на оплату праці команди, – каже Сергій Соловйов. – У нас цих видатків немає, можна відразу починати працювати».

Якщо порівнювати розмір заробітної плати досвідчених фахівців, то звернення до віддаленого відділу економить від 30% до 50%.

У компанії G Consulting є деякі додаткові опції. «Ми пропонуємо нашим клієнтам послугу аутстафінгу персоналу, – розповідає Сергій Поліщук. – Це опція, коли замовник звільняє свого фахівця, але він продовжує надавати свої послуги, офіційно працюючи в нас. Тоді компанія-замовник економить понад 30 % витрат на персонал. А ми вже вирішуємо всі юридичні та податкові питання».

До того ж G Consulting працює із системою оплати частинами. Клієнти сплачують на початку роботи лише аванс. Другу частину команда отримує, коли виконала всі домовленості та досягла запланованих результатів.

Щоб отримати безоплатну консультацію фахівців Solve Marketing та G Consulting заповніть форму.

Як підприємцю контролювати роботу віддалених відділів

«Клієнти в будь-який момент можуть дізнатись актуальну інформацію щодо нашої роботи над проєктом, – розповідає Сергій Поліщук про досвід роботи G Consulting. Ми підключаємо клієнтів до “ПланФікс” – віддаленої системи управління компанією, і вони можуть бачити стан усіх процесів у режимі реального часу. Це стосується всіх дій за проєктом, руху клієнтів воронками продажів, кількості та вартості угод».

В Solve Marketing і G Consulting діє декілька рівнів контролю виконання робіт із боку клієнта:

 • на початку місяця клієнт отримує розгорнутий план робіт;
 • щотижня відбуваються синхронізаційні зустрічі з командою;
 • за бажанням клієнта можна отримати щотижневий або навіть щоденний звіт за проєктом;
 • у кожного проєкту є менеджер, який постійно на зв’язку;
 • щомісяця клієнт отримує звіт з розгорнутим описом усіх результатів.

У Solve Marketing за запитом клієнтів також можуть налаштувати автоматизовані звіти через сервіси Power BI або Google Data Studio. Вони надають статистику за кількістю та сумою продажів, середнім чеком, регіонами продажів, витратами та надходженнями за кожним рекламним інструментом.

«З деякими клієнтами ми працюємо роками, з кимось уже стали партнерами. Це результат взаємної довіри, тому що клієнти знають: ми не “звільнимось шукати іншу роботу”. А ми знаємо, що існування і зростання цих проєктів залежить у тому числі від наших дій, – коментує Сергій Соловйов. – Це відповідальність, яку ми готові брати на себе».

Які бізнеси користуються віддаленими відділами

Сергій Соловйов про результати клієнтів після співпраці з Solve Marketing:

Найцікавіші подробиці роботи з клієнтами в нас під угодою про нерозголошення, оскільки ми фактично є частиною їхнього бізнесу і знаємо більше, ніж можемо про це розповісти. Деякі кейси є на нашому сайті, там ми описуємо роботу з тими проєктами, про які можемо говорити.

Що стосується ніш, з якими ми працюємо, це SaaS-проєкти, у яких у нас найбільша експертиза. Крім цього, ми працюємо з виробниками обладнання, агенціями нерухомості, CRM-інтегратором, сервісом бронювання квитків, навчальними курсами й освітою за кордоном, проєктами в банківській сфері.

Так само як клієнти вибирають нас, ми вибираємо клієнтів – орієнтуємося більше на людські якості власників, з якими можна побудувати довгострокові відносини.

Наприклад, ми багато років працюємо із SaaS-проєктом, над досягненням його мети працюють:

 • маркетолог; 
 • менеджер проєкту;
 • команда із двох вебдизайнерів;
 • команда із двох контент-маркетологів;
 • команда лідогенерації; 
 • команда аналітиків. 

Ось деякі приклади напрямів роботи для цього проєкту: 

 1. Розробка акції, програм лояльності, проведення опитувань для покращення продукту та сервісу.
 2. Розробка та розміщення корисного контенту, який зацікавить майбутніх клієнтів. 
 3. Залучення продажів за допомогою різноманітних джерел трафіку. 
 4. Аналітика та корегування стратегії залучення клієнтів. 

Щомісяця завдяки роботі команди до сервісу долучається понад 2 тис. нових підписників, а щомісячний регулярний дохід компанії ми збільшили в 10 разів. 

Крім таких великих проєктів ми працюємо з локальними бізнесами, як, наприклад, сервіс бронювання та купівлі автобусних квитків. Ми почали роботу з лідогенерації, але поступово обсяг роботи за проєктом збільшився. Зараз до цього проєкту залучені: 

 • менеджер;
 • маркетолог;
 • команда лідогенерації;
 • контент-маркетолог;
 • вебдизайнер. 

За три місяці ми протестували понад 10 стратегій просування, пришвидшили обробку заявок завдяки боту. Завдяки нашій роботі вдалося залучити понад 2 тис. нових клієнтів. 

Сергій Поліщук про результати клієнтів після співпраці з компанією G Consulting:

У переліку компаній, що зверталися до нас, є бізнеси різних напрямів. Це були виробники меблів, поліграфії та будівельних матеріалів, IT-компанії, інтернет-магазини, логістичні компанії, ресторани та готелі.

Один з останніх масштабних проєктів – наша робота з агентством нерухомості в Туреччині. Для них ми побудували віддалений колцентр, що займався обробкою заявок.

За три місяці роботи ми обробили 1326 запитів і зробили продажів на суму $927 тис.

Щоб виконати завдання, які поставив замовник, ми залучили:

 • керівника проєкту;
 • керівника відділу продажів;
 • бізнес-аналітика;
 • рекрутера.

За перший місяць розробили систему навчання для менеджерів, вибрали й інтегрували CRM-систему, знайшли нових співробітників і провели для них навчання.

Наступні два місяці показали такі результати нашої роботи:

 • за другий місяць ми обробили 512 заявок – у два рази більше за попередні показники, а наступного місяця – 814 заявок;
 • продажі за другий місяць ми збільшили на 40% від попередніх показників, а за третій – на 150%.

Ми пишаємось тим, що за такий короткий термін нам вдалося побудувати відділ продажів, який показав круті результати. За весь цей час жодний клієнт не загубився та всі заявки були опрацьовані, а менеджери почали працювати ефективніше.

*Бонус – безкоштовна PDF-книга «Відділ диджитал-маркетингу», яка допоможе вам побудувати ефективний відділ диджитал-маркетингу та подружити його з відділом продажів.

 

Скільки потрібно часу, щоб під’єднати віддалений відділ 

Спочатку, звичайно, знайомство. Із цього починається співпраця. 

Це займає приблизно годину і проходить безпосередньо із власником компанії. Подальша співпраця вже більш специфічна, тому розповімо докладніше.

На старті у G Consulting бізнес-аналітик аналізує поточну ситуацію. Він допомагає визначитися з ресурсами, завдяки яким можна досягти результату.

Якщо наводити приклад роботи з компанією, яку створили нещодавно – один місяць займає побудова всіх процесів, створення скриптів та інша організаційна робота. Другий місяць займає оптимізація процесів, створення повноцінної команди. Приблизно на третій місяць спільної роботи компанія виходить на заплановані показники прибутку.

Із системами, що вже працюють, потрібно трохи більше часу. Адже мета – не зруйнувати все, що було, а обережно вивести на необхідний шлях. Для таких проєктів етап інтеграції зазвичай триває 3–4 місяці.

Але час реалізації завжди залежить від специфіки компанії, тому спеціалісти G Consulting радять отримати безоплатну консультацію, щоб дізнатися, скільки часу на це витратить саме ваш бізнес.

У випадку з віддаленим відділом Solve Marketing ситуація схожа. Перший крок – проведення маркетинг-аналізу, у результаті якого формують стратегію та детальний план робіт. Інтеграція відділу маркетингу також займає від одного до трьох місяців.

Жодної статті не вистачить, щоб розповісти всі нюанси роботи віддалених відділів. І який би варіант побудови команди ви не вибрали, ми бажаємо вам розвитку. Оскільки кожен підприємець, який зараз займається бізнесом в Україні або наймає українських фахівців, наближає нашу країну до перемоги.

Партнерський матеріал?

ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Це партнерський матеріал. Інформацію для цього матеріалу надав партнер.
Редакція відповідає за відповідність стилістики редакційним стандартам.
Замовити матеріал про вас у форматі PR-статті ви можете тут.

Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: