Новости

Дослідження: Українські вугільні ТЕС викидають отруйного пилу більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті (Бурштинська ТЕС — найбрудніша електростанція Європи)

Дослідження: Українські вугільні ТЕС викидають отруйного пилу більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті (Бурштинська ТЕС —  найбрудніша електростанція Європи)

Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті. Про це йдеться у новому дослідженні аналітичного центру Ember, в якому також зазначено, що в Європі Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

За обсягами викидів двоокису сірки Бурштинська ТЕС займає 1 місце на континенті. Вона також є найстарішою ТЕС серед десятки топ-забруднювачів – її ввели в експлуатацію ще у 1964 році. Серед 30 найбільших джерел викидів цієї отруйної речовини Україні належать 12 станцій.

В антирейтингу “Топ-10 електростанцій з найбільшими викидами пилу” Україні належать 8 електростанцій. Сюди входять Курахівська, Бурштинська, Трипільська, Луганська, Зміївська, Вуглегірська, Слов’янська, Ладижинська ТЕС. Всі вони були введені в експлуатацію у 60-70-х роках минулого століття. В топ-30 по цим викидам входить 18 українських ТЕС.

Що стосується викидів оксидів азоту, то Запорізька ТЕС займає 2 місце серед найбільших забруднювачів. Інші українські ТЕС поступаються лише найбільшим електростанціям Європи (Німеччини, Польщі та Сербії). Проте і тут в рейтингу топ-30 забруднювачів Україні належить 9.

Курс
UI/UX Design
Навчіться у вільний час розробляти вебінтерфейси, які подобатимуться клієнтам, та заробляйте від $1000
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design

Автори дослідження зауважують, що з часу приєднання України до Договору про Енергетичне Співтовариство 10 років тому жодна з українських ТЕС не була приведена у відповідність до вимог Директив ЄС щодо викидів.

Згідно з підрахунками Секретаріату Енергетичного Співтовариства суми державних субсидій у вугільну енергетику України є найбільшими у всьому регіоні і в 2018-2019 роках склали 751 мільйон євро.

Дослідження: Українські вугільні ТЕС викидають отруйного пилу більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті (Бурштинська ТЕС -  найбрудніша електростанція Європи)

“Бути найбільшим забруднювачем Європи – сумнівне досягнення. Використання вугілля є не лише економічним тягарем для держави, але й створює величезні ризики для здоров’я та життя наших громадян.

Україна зобов’язана взяти курс на відмову від використання вугілля в енергетиці та закрити застарілі, брудні, ненадійні та небезпечні вугільні потужності. При цьому, це повинно відбуватися у справедливий спосіб до населення тих міст, які наразі економічно залежать від видобутку та спалення вугілля.

Створення нових чистих підприємств та перекваліфікація працівників мають стати основою для справедливої трансформації відповідних регіонів”, – прокоментував Костянтин Криницький, керівник відділу енергетики ГО Екодія.

Повна версія дослідження аналітичного центру Ember доступна за наступним посиланням.

Джерело: Екодія


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: