Новости Новости 16.12.2021 в 19:43 comment views icon

Рада прирівняла електронні сигарети до звичайних тютюнових виробів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

16 грудня Верховна Рада України в другому читанні ухвалила так званий антитютюновий законопроєкт № 4358, що врегульовує ринок електронних пристроїв для паління шляхом їхнього ототожнення зі звичайною тютюновою продукцією.

Документ, який приводить українське антитютюнове законодавство у відповідність до Директиви № 2014/40/ЄС та посилює захист українців, особливо дітей та молоді, від шкідливого впливу тютюнових виробів, підтримали 317 депутатів.

Нове антитютюнове законодавство

Так, законопроєкт прирівнює пристрої для нагрівання тютюну (як-от IQOS та glo) та електронні сигарети до звичайних. То ж всі обмеження щодо тютюнових виробів незабаром почнуть діяти й для електронних пристроїв. Тобто, палити їх в громадських приміщеннях стане зась, так само як і рекламувати. У МОЗ детально розповіли про нововведення, які передбачені законопроєктом:

  • Розмір комбінованого медичного попередження про шкоду куріння (текст та графічне зображення) на пачках тютюнових виробів збільшиться з 50 % до 65 % їхньої площі.
  • Попередження міститимуть реалістичні зображення хвороб, спричинених курінням, та щорічно оновлюватимуться. Саме такий розмір графічних зображень запроваджений у всіх державах Європейського Союзу.
  • Заборона продажу електронних сигарет та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, особам до 18 років (раніше в Україні запровадили штрафи за продаж електронних сигарет дітям), а також — реклами, спонсорства та стимулювання продажу таких виробів.
  • Впровадження вимоги до маркування упаковування електронних сигарет, рідин, заправних контейнерів та бездимних тютюнових виробів.
  • Забороняється також використовувати смако-ароматичні добавки (фруктові, ягідні тощо) у будь-яких компонентах тютюнових виробів та електронних сигарет. Такі вироби найчастіше приваблюють дітей та молодь, які ще не мають шкідливої звички курити, створюючи хибне враження про менш шкідливі наслідки вживання тютюнових виробів.
  • Законопроєкт пропонує повну заборону реклами в мережі інтернет, у т.ч.  —  у соціальних мережах.

Куріння всередині приміщення — тільки у спеціально відведених приміщеннях аеропортів

Законопроєкт також розширює перелік місць, де забороняється куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів. Єдиним місцем, де пропонується залишити можливість відведення місць для куріння всередині приміщення, є аеропорти. Водночас міські, сільські, селищні ради зможуть додатково визначати вільні від куріння місця в межах своїх громад.

Коли запрацює

Закон набирає чинності через 18 місяців із дня його опублікування.

  • За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від хвороб, спричинених вживанням тютюну, щороку помирає понад 8 мільйонів людей у світі.
  • Вживання тютюнових виробів — один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань (серцево-судинних, цукрового діабету, раку, хронічних обструктивних захворювань легень і розладів психічного здоров’я), що є причиною майже 84 % усіх смертей в Україні. Щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням.

Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: