Статті Статті 01.11.2022 о 12:00 comment views icon

Системи Smart Shooter: ізраїльська зброя для точного знищення дронів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Teslenko-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Teslenko-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Teslenko-96x96.jpg

Ірина Тесленко

Автор статей

Іранські дрони “Shahed-136” продовжують нести небезпеку з повітря, адже під час повітряних тривог постійно з’являються повідомлення про виявлення БПЛА, які атакують цілими групами. Хоч Ізраїль довгий час відмовлявся надавати військову допомогу Україні та все ж наприкінці жовтня стало відомо про передачу системи Smart Shooter для боротьби з безпілотниками. Постачання системи відбулося за посередництва Польщі, адже Міністерство Оборони Ізраїлю офіційно відмовляється допомагати військовими технологіями українській армії.  

Smart Shooter

Презентація розробки відбулася у 2022 році в Парижі. Була вперше застосована під час розгонів палестинських протестів, однак замість бойового вогню ізраїльська армія (ЦАХАЛ) застосувала губчасті кулі. Система здатна використовуватися для виявлення та знищення безпілотників, патрулювання та захисту кордонів. Наразі відомо, що Збройні Сили України встановлюють “Smart Shooter” на літаки та БПЛА. 

Система Smart Shooter пояснює своє призначення назвою – “розумний приціл” працює на базі технології SMASH та двоядерного бортового комп’ютера зі штучним інтелектом, який за допомогою радарів виявляє та ідентифікує дрон для подальшого знищення. 

Принцип роботи one shot — one hit (один постріл – одне влучання) гарантує високу точність. Система здатна визначити як тип, так і місцеперебування дрона, а сам виробник наголошує, що не варто називати SMASH звичайним оптичним прицілом. Автоматизація прицілювання робить систему набагато ефективнішою в управлінні вогнем. 

Smart Shooter

У виробника існує ціла низка розумних прицілів або «систем керування вогнем» (FCS) під назвою SMASH. Стандартний SMASH FCS використовується з гвинтівками для різних місій, SMASH 2000 оптимізований для прицілювання на живу силу та наземну техніку, а SMASH 2000 Plus адаптований для боротьби з БПЛА. Існує версія SMASH X4 для ураження цілей на великій відстані.   

Як працює система керування вогнем демонструється на відео:

Курс Англійської.
Подолай мовний бар'єр та розширюй коло друзів на розмовних клубах.
Дізнатись про курс

За словами виробника: “Smart Shooter було створено для розробки інноваційних технологій, які допомагають військовим і професіоналам правоохоронних органів швидко й точно нейтралізувати свої цілі. Сімейство систем керування вогнем SMASH створено, щоб перемогти ваших супротивників і забезпечити безпеку ваших дружніх сил”.

Встановити стандартний приціл Smart Shooter можна на будь-який тип стрілецької зброї. Щоб розібратися з використанням системи військовому знадобиться кілька хвилин. Передова радарна система з балістичною обробкою не тільки розпізнає ціль, а може передбачати траєкторію її переміщення, що дозволяє бійцю відстежувати ціль в русі. Це означає, що систему можна застосовувати проти статичних, рухомих, наземних чи повітряних цілей, у будь-яку пору доби. Система зменшує супутні витрати на навчання та на боєприпаси, але значно збільшує ефективність стрілецької зброї. Точність роботи кожної гвинтівки зростає до снайперського рівня, що дозволить зменшити ризики для цивільного населення в умовах міського бою. 

У боротьбі з БПЛА система SMASH має особливу перевагу, дозволяючи протидіяти навіть дуже малим і спритним безпілотникам. Алгоритми прицілювання дозволяють виявити дрон на відстані до 250 м, а тому система ефективна і проти бойових дронів, і проти розвідувальних. 

Smart Shooter

Важливо, що Корпус морської піхоти США разом з Управлінням наземної протиповітряної оборони вже цього року мали домовленості щодо використання систем Smart Shooter для протидії БПЛА. Сам виробник продовжує інтегрувати цю технологію на різні типи озброєння – гвинтівки, літальні апарати та навіть безпілотний наземний транспорт.

Інтеграції системи прицілювання у різні типи озброєнь виглядають як армії майбутнього, де людина залишається лише в ролі оператора. І те, що новітня зброя доступна українському війську не може не радувати. 

Smart Shooter

І хоч офіційно ізраїльський уряд довго відмовлявся допомагати Україні зброєю, наразі відомо, що Ізраїль надав розвідувальні дані для протидії дронам-камікадзе, а також знищив завод в Сирії, де виготовлялися безпілотники. І хоч Міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц відхилив запит українського уряду про надання систем ППО, він підтвердив готовність допомагати системами раннього виявлення повітряних загроз.

Завантаження коментарів...

Нові дописи

Дописи
Як ефективно керувати витратами на хмарну інфраструктуру
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg

Андрій Михайленко

Colobridge GmbH, Chief Operating Officer

Дописи
«Кіновсесвіт Marvel» йде на дно… Це кінцева зупинка?!»
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg

Odysseus

Міфічний персонаж

Дописи
ОРРО AED Україна презентує навушники Enco Air3i: Нова версія неперевершеного звуку
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/09/OPPO_150_150_uwp_avatar_thumb.png

OPPO Ukraine

OPPO — світовий бренд смартпристроїв, який прагне до синергії естетики та інновацій.

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: