Новини Пристрої 25.05.2022 о 18:24

6G з’явиться до 2030 року, але його переваги розкриють не смартфони — CEO Nokia

Вадим Карпусь

Автор новин

Генеральний директор Nokia Пекка Лундмарк під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав, що він очікує на появу зв’язку стандарту 6G на комерційному ринку приблизно у 2030 році. Його прогноз приблизно збігається з очікуваннями Huawei.

Разом з тим він вважає, що на той час смартфон перестане бути «найпоширенішим інтерфейсом». На питання, коли, на його думку, світ перейде від використання смартфонів до застосування розумних окулярів та інших пристроїв, що носяться на обличчі, Лундмарк сказав, що це відбудеться до появи 6G.

«На той час смартфон, яким ми його знаємо сьогодні, безперечно перестане бути найпоширенішим інтерфейсом», — сказав він. «Багато з цих речей буде вбудовано безпосередньо в наші тіла».

Він не уточнив, що саме мав на увазі, але деякі компанії, такі як Neuralink Ілона Маска працюють над виробництвом електронних пристроїв, які можна імплантувати в мозок і використовувати для зв’язку з машинами та іншими людьми. На більш базовому рівні чіпи можна імплантувати людям у пальці та використовувати для розблокування речей.

Лундмарк також торкнувся можливостей і проблем, пов’язаних з метавсесвітом. На його думку, до 2030 року з’явиться «цифровий двійник всього», але вимагатиме «величезних обчислювальних ресурсів». За його словами, для передачі даних, які будуть потрібні для метавсесвіту, мережі повинні бути як мінімум у 100 або навіть у 1000 разів швидші, ніж сьогодні.

Прогноз Samsung по 6G: первые коммерческие сети — к 2028 году, массовое внедрение технологии — к 2030-м, скорость — до 1000 Гбит/с при задержке менее 100 мкс

Джерело: cnbc


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: