
Український стартап SorbiForce розробив технологію використання відходів сільського господарства для створення батарей без металу.
У компанії, заснованій матеріалознавцем та підприємцем Сергієм Камінським, зазначають, що для створення акумуляторів використовують виключно вуглець, воду та сіль. Ідея з’явилась у Камінського після того, як він зрозумів, що сільське господарство щорічно виробляє близько 2,1 млрд тонн відходів. Окрім цього представники компанії підкреслюють, що небезпечні та часто дуже обмежені способи переробки батарей ще більше підкреслюють гостру необхідність у більш безпечних та надійних рішеннях.
Для створення та масштабування процесу виробництва екологічно безпечних батарей наприкінці нульових Камінський зібрав команду спеціалістів і зрештою зміг домогтись потрапляння до списку перспективних стартапів на базі Центру іновацій в Університеті Арізони у США. За результатами багаторічних досліджень розробникам вдалось створити прототип сорбційної батареї, яка переносить електрони крізь надпористий вуглецевий шар від катода до анода. Розробники зазначають, що оскільки обидва електроди виконані з вуглецю, батарея захищена від спалахування.
«Що дійсно цікаво в нашій технології, так це те, що надпористі вуглецеві матеріали насправді стають кращими з віком. Термін служби батареї може становити до 30 років, якщо ви зможете додавати більше води», — зазначає директор з маркетингу у SorbiForce Кевін Дролет.
Та окрім цього, по закінченні терміну служби батареї, до 95% її елементів можна розкласти на органіку, а решту компонентів можна використати повторно. За словами Дролета, на відміну від традиційних Li-Ion-батарей, які часто стають токсичними пластиковими відходами, або представляють небезпеку під час повторної переробки, елементи SorbiForce не становлять ризику вибуху, теплового розгону або токсичних витоків завдяки своїй хімічній структурі без вмісту металів та замкнутої конструкції, навіть якщо їх розрізати навпіл.
Перші розробки SorbiForce представляють акумулятори від 60 кВт·год до 150 кВт·год. Дролет зазначає, що термін дії цих батарей складає до 6 тис. циклів зарядки-розрядки.
«У порівнянні з літій-іонними акумуляторами наші капітальні витрати набагато нижчі, оскільки сіль та матеріали для акумуляторів є у величезному достатку тут, у Сполучених Штатах. Існує велика потреба в розробці технологій, які не спалахують, не вибухають і виробляються в США», — додає SEO-директор SorbiForce.
Fallout наближається: нові ядерні батарейкі безпечні і працюють десятиліття
Джерело: Interesting Engineering
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: