Новини Наука та космос 27.04.2022 о 18:45

Доповідь ООН: з 2000 року на Землі у 3-5 разів почастішали катастрофи

Тетяна Нечет

Автор новин

З 1970 по 2000 роки в середньому повідомлялося про 90-100 стихійних лих щороку. Проте з 2001 до 2020 року цей показник зріс до 350–500. Це катастрофи, спричинені землетрусами, цунамі, виверженнями вулканів, екстремальними погодними умовами, неврожаєм, епідеміями та багато іншого (біологічні, геофізичні та погодні лиха). Не враховувалися «маломасштабні» обставини, які не вимагають національної чи міжнародної допомоги. Доповідь опублікована Управлінням Організації Об’єднаних Націй з питань зменшення ризиків у разі стихійного лиха (UNDRR).

«Ніколи в сучасній історії людство не стикалося з таким безліччю знайомих і незнайомих ризиків, і небезпек, взаємодіючи в гіперпов’язаному світі, що швидко змінюється», — сказано у звіті.

У доповіді зазначається, що людська діяльність також негативно вплинула. Зміна клімату посилила гнів природи. Наприклад, значно вищі глобальні температури зробили хвилі тепла і сезони лісових пожеж інтенсивнішими. В результаті стихійні лиха за останні 5 років призвели до більшої кількості смертей, ніж за попередні 5 років.

Якщо вплив людей на клімат не зменшиться, то до 2030 кількість катастроф, пов’язаних з екстремальними температурами, може потроїтися у порівнянні з 2001 роком. У звіті ООН прогнозується, що кількість стихійних лих зросте приблизно до 560 щорічно, або приблизно до 1,5 на день.

Фінансування запобіганню стихійним лихам та підготовці до них склало 5,5 млрд доларів у період з 2010 по 2019 роки, відновлювальних робіт — 7,7 млрд доларів. Це досить мізерні цифри, у порівнянні з грошима, спрямованими на тимчасове реагування на надзвичайні ситуації, які за той самий період наблизилися до 120 млрд доларів.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: