Новини

Дослідники навчилися змінювати групу крові у нирках — це (потенційно) дозволить прискорити трансплантацію органів

Дослідники навчилися змінювати групу крові у нирках — це (потенційно) дозволить прискорити трансплантацію органів

Вченим із Кембридзького університету вдалося змінити групу крові у трьох донорських нирках. Це потенційно може прискорити трансплантацію пацієнтам із менш поширеними групами крові, наприклад, представникам етнічних меншин.

Дослідники використовували пристрій під назвою нормотермічна перфузійна машина для промивання донорського органу ферментом, який може видалити маркери групи крові, щоб перетворити її на універсальний тип О (I). Теоретично це може зробити такі органи сумісними для трансплантації пацієнтам із групою крові A (II) або B (III). Це може бути особливо корисним для пацієнтів з-поміж етнічних меншин, які нині з меншою ймовірністю підходять для більшості донорських нирок.

Слід зазначити, що поки що дослідження знаходяться на дуже ранній стадії й результати ще не перевірялися на реальних пацієнтах. Дослідникам все ще доведеться побачити, як нещодавно змінена нирка O-типу реагуватиме на звичайну групу крові пацієнта у нормальному кровопостачанні. Пристрій дозволяє їм перекачувати різні типи крові та слідкувати за реакцією донорського органу.

«Це дослідження дає проблиск надії більш ніж 1000 осіб з етнічних меншин, які чекають на нирки», – сказала Ейслінг МакМахон, виконавчий директор з досліджень Kidney Research UK, яка фінансувала дослідження в Кембриджі.

Поки що не уточнюється, коли ця технологія може вийти на масовий ринок трансплантації.

Курс
QA
Вивчайте важливi технології для тестувальника у зручний час, та отримуйте $1300 уже через рік роботи
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

Джерело: bloomberg


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: