Новини Тиждень ШІ 07.07.2025 о 22:00 comment views icon

Колишній CEO Intel Пет Гелсінгер каже, що недооцінив роль ШІ — але все зробив би так само

author avatar

Андрій Русанов

Автор сайту

Колишній CEO Intel Пет Гелсінгер каже, що недооцінив роль ШІ — але все зробив би так само
Пет Гелсінгер / Intel
Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.

Ексголова Intel розповів японським журналістам про роль ШІ в індустрії напівпровідників, інвестиції, нові мита та багато іншого.

Під час візиту в Японію та інтерв’ю Nikkei Asia Пет Гелсінгер вкотре заперечив думку, що Intel слід було відмовитися від капіталомісткого виробничого бізнесу та зосередитися на дизайні через відставання від TSMC. Гелсінгер непохитний: «Виробництво напівпровідників та літографічна фабрика — це все ще правильно».

Intel звільнила Пета Гелсінгера з посади гендиректора — після падіння акцій компанії на понад 50% у 2024 році

«Якби я починав все спочатку, стратегія була б такою ж», — сказав він.

Ця заява збіглася у часі з неофіційною інформацією про рішення чинного голови Intel Ліп-Бу Тана не пропонувати замовникам техпроцес 18A, а сконцентрувати зусилля на наступному процесі 14A. Тож, здається, відставання від TSMC все ще актуальне та суттєво випливає на бізнес.

Колишній генеральний директор Intel розкритикував ставлення інвесторів до довгострокових проєктів, яке склалося на ринку, зокрема підвищену увагу до квартальних результатів. За його словами, надзвичайно важко вибудувати п’ятирічний план розвитку, який би «вимірювався кожні 90 днів».

Акціонери Intel позиваються до Пета Гелсінгера — вимагають повернути зарплату за три роки

«Я думаю, що багато проєктів потребують довгострокового, великого та терплячого капіталу. Якщо Сполучені Штати не зможуть знайти способи фінансування довгострокового терплячого капіталу, виробники ніколи не повернуться до США».

Не оминули уваги Гелсінгера й нові експортні мита США. Він каже, що ланцюжки постачання галузі не випадково свого часу перемістилися до Азії. Це сталося через «надзвичайні державні субсидії» на Тайвані, у Південній Кореї та Китаї. Він наголошує на необхідності виваженої політики щодо цього питання.

«Політика має бути простою, щоб її можна було виконати. Вона має відповідати промисловим цілям, які ви маєте, і її повинні підтримувати ваші союзники. Якщо ви зміните тарифну політику, вам знадобиться два-три роки, щоб відновити свої ланцюги постачання відповідно до цієї політики».

Пет Гелсінгер визнав, що він, як і багато хто, недооцінив вплив штучного інтелекту на галузь. За його словами, потужні інвестиції в ШІ обмежили б фінанси Intel. Він каже, що «витратив більше часу на те, щоб раніше отримати більше капіталу на балансі». З огляду на високе енергоспоживання інфраструктури ШІ, Гелсінгер зараз вважає перспективними компанії, які працюють над технологіями енергозаощадження.

«Якщо подивитися на сучасні чипи штучного інтелекту, їхня продуктивність в обчисленнях продовжує зростати, але енергоефективність цих чипів не змінювалася протягом трьох поколінь», — каже Гелсінгер.

Пет Гелсінгер закликав людей «молитися і голодувати» за Intel та її 100 000 співробітників

Скорочення персоналу, яке нещодавно спіткало Intel Foundry, як і можливе рішення щодо техпроцесу 18A говорять про не надто добрі часи для компанії. як і сучасна митна політика США, разом із деякими іншими законодавчими рішеннями останніх років. Але навряд можна точно сказати, у якому стані була б компанія, якби своєчасно «дооцінила» розвиток ШІ.

Тиждень ШІ на ITC.ua за підтримки

Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: