Новини Наука та космос 30.05.2024 о 17:25 comment views icon

Конкурент Neuralink імплантував рекордні 4096 електродів в мозок людини

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Конкурент Neuralink імплантував рекордні 4096 електродів в мозок людини

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Нейростартап Precision Neuroscience імплантував 4096 електродів в мозок людини, що вдвічі більше за попередній рекорд у 2048 електродів, встановлений у 2023 році. Цікаво, що компанію очолює ексінженер Neuralink Ілона Маска, яка лише нещодавно розпочала випробування на людях.

Тест Precision Neuroscience  провели в закладі Маунт-Сінай у Нью-Йорку в межах основної операції на мозку. У квітні пацієнту видалили пухлину, а після хірургів за роботу взялась команда Precision, тимчасово імплантувавши чоловіку чотири масиви системи Layer 7 Cortical Interface, кожен з яких містив 1024 електроди (в сумі — рекордні 4096).

Під час контакту з головним мозком пацієнта електроди записали величезний масив інформації з ділянки мозку площею 8 кв. см — відомого як моторно-сенсорна межа. Компанія стверджує, що ці дані є ключовими для створення технології, яка могла б зчитувати та розуміти наміри користувача.

На відміну від Neuralink, Precision Neuroscience розробила свої імплантати неінвазивними — мікроелектроди контактують з тканиною мозку, але не проникають в неї. Neuralink Ілона Маска натомість розробив інтерфейс, який протягує гнучкі дроти на кілька міліметрів у мозок, що загрожує невеликими пошкодженнями. Вже під час першого випробування повідомлялось, що деякі з них від’єдналися від мозку пацієнта.

Керівник Neuroscience Бен Рапопорт був співзасновником Neuralink і відійшов з компанії Маска через проблеми з безпекою.

Загалом основна мета усіх розробників BCI (інтерфейс мозок-комп’ютер) створити життєздатний інструмент, який зможе перетворити думки пацієнтів з дегенеративними захворюваннями у рухи курсора на екрані — аби частково відновити їхню здатність до спілкування, або ж дозволити людям з травмами хребта працювати за комп’ютером.

Онлайн-курс "Фінансовий аналіз" від Laba.
Опануйте звітність — від збору даних до обробки результатів, та інтерпретуйте дані ключових звітів CF, BS, P&L зрозумілою мовою.
Детальніше про курс

Інтерфейс Layer 7 призначений для імплантації через невеликий розріз, тоді як операційний робот Neurlink вимагає значно більшого отвору. Precision Neuroscience також стверджує, що її матриці BCI можна від’єднати від мозку за потреби, не завдаючи шкоди.

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: