Новини Технології 17.11.2023 о 19:17 comment views icon

Nanit Robot вийшов на Kickstarter — український аналог програмованих роботів LEGO Mindstorms

author avatar

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Розділ Технології виходить за підтримки

Днями команда Nanit Robot запустила кампанію на Kickstarter — заснований українцями EdTech-стартап кидає виклик самій LEGO з його лінійкою конструкторів для створення програмованих роботів Mindstorms, пропонуючи доступніший STEM-набір власної розробки.

Nanit Robot з 2020 року займається розробкою STEM-конструкторів для самостійного складання моделей роботів та їхнього програмування. Головний і поки єдиний продукт — набір, який орієнтований насамперед на дітей 5-13 років. Також стартап пропонує додатково повний курс навчання. Розробник стверджує, що конструктор дозволяє зібрати 30 модифікацій різних роботів та загалом замінює 100 STEM-іграшок. Робота можна самостійно програмувати мовою Scratch та C через Arduino IDE, ESP IDE, Thinkercad.

Минулого року Nanit Robot посів третє місце на конкурсі стартапів IT Arena та виграв приз $15 000, а зараз шукає Kickstarter на додаткове фінансування для розвитку та запуску виробництва 400 роботів.

В межах кампанії націлюються зібрати мінімум $7000, тоді як ціль максимум набагато амбітніша — $100 000. Є три пропозиції, які відрізняються сумою внеску та наповненням:

  • $59 — 10 відеоуроків з робототехніки та програмування
  • $249 — комплект Nanit Robot та 10 відеоуроків
  • $299 — комплект Nanit Robot та 30 відеоуроків

Збір на Kickstarter стартував 15 листопада і наразі у скарбничці проєкту є трохи більше як $500 від 13 бейкерів, хоча до закінчення кампанії зі збору коштів залишається ще 28 днів.

Підтримати Nanit Robot можна на сторінці їхньої кампанії на Kickstarter. Відвантажити замовлення учасникам кампанії розробники Nanit Robot обіцяють у травні 2024 року.

Стисло про Nanit Robot

Nanit Robot заснували у січні 2021 року українці Владислав Коновець, який раніше разом з Citrus розвивав школу з робототехніки «Дім роботів» та Денис Скрипка — на сайті зазначено, що стартап оцінює себе в $1 млн. Актуальна лінійка продуктів представлена кількома продуктами, але у вільному продажі наборів поки немає (лише замовлення через сайт).

  • Nanit Discovery — набір для творчого навчання інженерії та програмування дітей 5-7 років;
  • Nanit Smart Home — курс з електроніки та робототехніки для початківців;
  • Nanit Ground Drone — уроки зі створення та обслуговування системи безпеки будинків і платформ наземних дронів.
Лінійка продуктів Nanit Robot. Скриншот з офіційного сайту

У публікації Львівського ІТ Кластера згадується, що нині Nanit йде до позначки виготовлення 500 наборів до кінця року, а плани на найближчий час включають вихід на ринки США та Канади. Також в тексті є згадка щодо запуску продажів в школах Києва та Запоріжжя з відеокурсом Nanit Discovery, та знімання нового курсу для дітей від 7-9 років — Nanit Creator.

В тогорічному інтерв’ю LIGA.Tech Влад Коновець розповідав, що у команді близько десяти людей (пʼять — на фултаймі та ще пʼять — зайняті частково). Окрім київської команди у проєкті зайняті розробники у Вінниці та у Львові. Також у Nanit Creator начебто є консультативний комітет (advisory board) частково у Польщі та Канаді. Там же CEO Nanit Robot згадував про 300 передзамовлень на майже $50 000 та план на 2023 рік виготовити 1000 роботів. Водночас рік тому в інтерв’ю dev.ua Влад Коновець казав, що залучив $150 000 ($100 000 готівкою) від Павла Овчинникова, CEO Kiddisvit на конкурсі 2021 року та план отримати $5 млн за 5 років. Також тоді співзасновник Nanit Robot повідомляв, що виробництво ведеться на 30% в Україні, а решта 70% — Тайвань (електроніка та корпус).

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: