Новини Пристрої 16.05.2022 о 16:00

Не тільки ELEEK — українські електробайки Delfast також використовуються військовими на передовій

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Минулого тижня стало відомо, що тернопільський стартап ELEEK відвантажив ЗСУ першу партію електробайків «Елік Атом», які розробили та виготовили спеціально для потреб української армії. Після цього багато хто помилково сприйняв їх за рішення іншого українського виробника електромотоциклів — Delfast. Так от, з’ясувалося, що Delfast також постачає електробайки для ЗСУ, але інші. Подробиці розповів засновник та СЕО Данило Тонкопій на власній сторінці у Facebook.

Данило Тонкопій від себе наголосив, що на фото, які активно поширювалися минулого тижня показані електробайки тернопільського стартапу ELEEK. Водночас Delfast відвантажив власні рішення на передову у перші тижні війни, але тоді не стали робити публічних заяв. Тепер компанія отримала дозвіл від командування на публікацію фото електробайків Delfast, адаптованих для військових потреб. Як можна побачити на ілюстраціях до новини, військова версія Delfast отримала контейнер для перевезення відомих протитанкових керованих ракет NLAW. Тобто, вийшов своєрідний NLAW на колесах.

Не тільки ELEEK — українські електробайки Delfast також використовуються військовими на передовій

Данило Тонкопій також опублікував від дві цитати з відгуками від військових:

“Байк сподобався і реально може працювати для моб.груп. В планах використання — виїзди для аеророзвідки та із приладдям для роботи по «коробочкам».”

“Було дуже гаряче там. Три автівки повернулися з дірками, добре, що хлопці усі цілі. Одного краєм зачепило руку. Загалом ваш байк хлопці високо оцінили.”

Засновник Delfast зазначив, що повністю підтримує ініціативу ELEEK, але при цьому окремо додав, що тернопільський стартап на виробництво байків збирає пожертвування, а не робить байки за свої гроші. Тоді як Delfast допомагає ЗСУ зі свого власного бюджету. За словами Данила Тонкопія, з першого дня війни Delfast передає не менше 5% від усіх доходів на допомогу Україні.

Також Тонкопій перерахував декілька досягнень Delfast:

  • № 1 у світі за дальністю ходу, володар світового рекорду Гіннесса;
  • № 1 у світі за швидкістю серед серійних байків у 2021 та 2022 роках;
  • № 1 у світі за прохідністю, у 2021 та 2022 роках;
  • володар рекорду швидкості в пустелі Бонневіль серед електробайків.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: