Новини

Опитування Prozorro: 48% підприємств продовжують працювати в Україні попри війну. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом

Опитування Prozorro: 48% підприємств продовжують працювати в Україні попри війну. Ще 12% планують відновити роботу найближчим часом

Наприкінці березня держпідприємство Prozorro провело опитування серед 372 представників бізнесу у різних куточках України. 48% опитаних бізнесів зараз працюють. У західній частині нашої країни продовжують працювати 62% підприємств, у центральній — 55%. Водночас серед усіх підприємців, які продовжують роботу, 85% відзначило скорочення кількості замовлень. Ще 6% опитаних підприємців уже змінили, а 19% планують змінити фокус свого бізнесу, щоб більше відповідати потребам воєнного часу. Про це йдеться у офіційному пресрелізі.

Опитування також показало, що 43% респондентів зараз не працюють з державними замовниками. Здебільшого це бізнеси, яким співпраця з державою давала лише до 20% доходу. І 47% зазначили, що продовжують працювати з державою, але в менших обсягах. 10% — що працюють, як і раніше. 49% відзначили, що повернення конкурентних спрощених закупівель у Prozorro допомогло б їм отримувати нові замовлення. Не погодились з цим 24% респондентів, 27% важко відповісти на це питання.

«У межах опитуваннях підприємці також надали свої пропозиції, як держава може змінити підходи до державних закупівель в період воєнного стану. Найчастіше лунали пропозиції про можливість отримувати передоплату та розрахунок без відстрочки платежу, необхідність проведення спрощених закупівель на Prozorro в регіонах, де не ведуться бойові дії, а також створення інформаційного каталогу актуальних потреб від держави», — додало держпідприємство.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України прийняв постанову, що наразі дозволяє державним організаціям на час воєнного стану укладати прямі контракти з постачальниками.

А ще нещодавно була створена платформа Prozorro+, яка адаптувала систему держзакупівель до воєнного часу. Платформа покликана швидко закривати потреби органів влади та місцевого самоврядування в критично важливих товарах та гуртувати бізнес довкола запитів держави.

Курс
Розробка на Python
Опануйте популярну мову програмування, щоб заробляти від $1300 через рік
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Python

На Закарпатті хочуть створити національний ІТ-кластер та обіцяють айтівцям «‎імунітет» від мобілізації


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: