Новини Новини 02.06.2022 о 20:22

Понад дві третини людей мають антитіла до Covid-19 – ВООЗ

Вадим Карпусь

Автор новин

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що понад дві третини населення Землі, ймовірно, мають значний рівень антитіл до Covid-19. Це означає, що ці люди були або інфіковані, або вакциновані.

Так звані показники серопревалентності зросли з 16% у лютому 2021 року до 67% у жовтні. Враховуючи появу варіанта омікрон, що швидко розповсюджується, цифра, ймовірно, зараз ще вище.

Зведення ВООЗ дає уявлення, наскільки світ підвищує стійкість до пандемії. Хоча вакцини забезпечують лише обмежений захист від зараження омікроном, ВООЗ все ж таки закликала країни підвищити рівень вакцинації. Особливо це актуально для людей із груп високого ризику, тому що імунізація дає вищий рівень захисту від перебігу захворювання у тяжкій формі, ніж у випадку попередньої інфекції Covid.

У ВООЗ заявляють, що відповідно до більшості досліджень, люди, які були інфіковані Covid та вакциновані, мають найкращий захист від важких наслідків хвороби, хоча незрозуміло, чи це буде стосуватися й нових варіантів інфекції.

За даними ВООЗ, спостерігаються нижчі рівні серопревалентності у дітей віком 9 років і молодших та у людей старших 60 років у порівнянні з 20-річними. У країнах із низьким та середнім рівнем доходу здебільшого серопревалентність вказує на перенесення хвороби, а не на результат вакцинації.

ВООЗ вказує, що наявність антитіл зазвичай слабшає з часом, а рівень та стійкість імунітету залежать від багатьох факторів. Разом з тим необхідні подальші дослідження, щоб визначити, наскільки швидко слабшає захист організму.

Джерело: Bloomberg


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: