Новини

Строк дії електронного підпису під час воєнного стану подовжено

Строк дії електронного підпису під час воєнного стану подовжено

Під час засідання уряду було прийнято ряд рішень та документів, покликаних забезпечити функціонування країни в умовах війни. В тому числі прийнято постанову щодо продовження терміну дії електронного підпису під час воєнного стану. При цьому Мінцифри спільно з Держспецзвʼязку забезпечать безперебійне функціонування системи надання електронних послуг.

Зазначається, що кваліфікований електронний підпис (КЕП) — це аналог власноручного підпису, яким можна підписати будь-який документ: заяву, договір тощо. КЕП має певний термін дії, який зазвичай становить від одного до двох років. І після закінчення строку дії електронного підпису користувачам необхідно його продовжувати. В деяких випадках для цього необхідно фізично навідатися до надавача КЕП для перевипуску електронного підпису.

Однак в умовах війни це може бути складною або навіть неможливою справою. В таких умовах Мінцифри спільно з Держспецзвʼязку покликані забезпечити безперебійне функціонування системи надання електронних послуг. Таким чином, надавачі електронних довірчих послуг на основі раніше створених ключів самостійно сформують користувачам новий КЕП. Тож користувачі зможуть без зайвих турбот продовжувати користуватися ним та підписувати документи онлайн.

Джерело: КМУ


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: